21 Φεβρουαρίου 2024 21:15 Commercial League 2023-2024 11 90'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO 25 27 30 46 47 52 FT

Με δέκα παίκτες ξεκίνησε την αναμέτρηση κόντρα στο Deree η Cola cola , γεγονός που δε την εμπόδισε να σταθεί ανταγωνιστικά κόντρα
στην ομάδα του κολεγίου . Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας ανοιχτό ποδόσφαιρο βοήθησαν να διεξαχθεί ένας ωραίος αγώνας , στα πλαίσια
του ευ αγωνίζεσθε . Οι γηπεδούχοι από την άλλη , έπιασαν ξανά τη γνωστή τους απόδοση και δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης
Στο 27ο ο Kariyanni άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά αργότερα , ο Δούκας , ύστερα από αρκετό καιρό απουσίας , διπλασίασε τα τέρματα της
ομάδας του . Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αλλά το σουτ του Χατζημιχαήλ απέκρουσε ο Σεϊμένης στο 39 ο. Στην επανάληψη και
συγκεκριμένα στο 47ο ο Τσουκαλάς έγραψε και αυτός το όνομά του στη λίστα των σκορερς . Ο προπονητής του κολεγίου προχώρησε σε
αρκετές αλλαγές παικτών και είδε τον Αρβανιτάκη να πετυχαίνει το 4-0 στο 52ο . στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα δεν άλλαξε άτι ως
προς το σκορ και το τελικό σφύριγμα έδωσε τρείς ακόμα βαθμούς στο Deree.