5 Μαρτίου 2024 21:30 Commercial League 2023-2024 9 90'

Δημοτικό Γήπεδο Άνοιξης
Λυκαβηττού 37, Άνοιξη, 145 69

KO KO 9 23 25 40 45 46 60 65 70 FT

Τρείς ακόμα βαθμούς έβαλε στη συγκομιδή του ο Σόλωνας και διατηρήθηκε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας . Οι φιλοξενούμενοι
πέτυχαν επτά τέρματα έχοντας σε καλή βραδιά το Κρανά , πέτυχε τρία και έφτασαν στη νίκη . Το σκορ άνοιξε νωρίς (9ο λεπτό) ο Κρανάς που
πήρε παράλληλη πάσα του Χουτόπουλου και προ κενής εστίας σκόραρε . Αέρα δύο τερμάτων έδωσε στους φιλοξενούμενους ο
Δημητρούλης στο 23ο όταν κυνήγησε μια φαινομενικά χαμένη μπαλιά και πέτυχε το 0-2 . Τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης ήταν ο
δημιουργός του τρίτου τέρματος της ομάδας του . Με παράλληλη προς το τέρμα πάσα έδωσε την ευκαιρία στον Κρανά να σκοράρει (0-3).

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Κρανάς έκανε το ένα δύο με το Γιακουμάκη και ο πρώτος σκόραρε για το 0-4 . Με τη συμπλήρωση
μιας ώρας αγώνα , ο Τσούκας άλλαξε τη μπάλα με τον Κρανά και έγραψε και εκείνος το όνομά του στη λίστα των σκόρερς . Στα υπόλοιπα
λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο ακόμα τέρματα μες τους Βλαχάκη (65ο λεπτό ) ύστερα από πάσα του Μπιλίρη και Ρουμπάκο
ύστερα από πάσα του Τσούκα . Για τους γηπεδούχους , στο 70ο ο Γκίνος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Ευθυμιάδη.