Σόλων — efood

6 - 1

11 Απριλίου 2023 21:00 Commercial League Phase One 2022-2023 13 90'

KO KO 2 7 28 30 39 80 FT

Με σύνθεση ανάγκης παρατάχθηκε η efood κόντρα στον αγώνα με το Σόλωνα , στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής και ηττήθηκε με το ευρύ 6-1 . Οι γηπεδούχοι είχαν σε μεγάλη βραδιά το Στεφανόπουλο , πέτυχε τρία τέρματα , και πέτυχαν 4 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας εύκολη τη συνέχεια . Μόλις στο 2ο λεπτό ο Στεφανόπουλος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα του και των γηπεδούχων στο 28ο . Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα , ο Ροζάκης πήρε ασίστ του Αναστασάκου και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 . Σειρά στο σκοράρισμα πήρε ο Τσώνης στο 39ο λεπτό ύστερα από ασιστ του Ροζάκη . Στην επανάληψη ο Στεφανόπουλος πέτυχε ένα ακόμα τέρμα και ο Συρίγος δέκα λεπτά πριν τη λήξη πρόσθεσε το όνομα του στη λίστα των σκορερ . Οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει με τον Τηλιγάδα στο 70΄.