8 Φεβρουαρίου 2024 21:30 Commercial League 2023-2024 9 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 4 7 18 21 24 26 29 50 60 62 70 88 FT

Εύκολα κατέκτησε το τρίποντο η ΕΛΠΕΝ κόντρα στη wolt . Οι νικητές είχαν σε εξαιρετική βραδιά το Σάμιο , πέτυχε 4 τέρματα και έμειναν
στις υψηλές θέσεις τις βαθμολογίας . Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Παπαευθυμίου στο 4ο κιόλας λεπτό . Στην αμέσως επόμενη
φάση , ο Δήμος έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μήλιου , ύστερα από εκτέλεση πέναλτι . Δύο λεπτά αργότερα , ο Αλςξίου έφερε το
ματς στα ίσια για την ΕΛΠΕΝ . Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Παπαευθυμίου έδωσε ξανά προβάδισμα για τη wolt . Στα επόμενα
8 λεπτά , ο Σάμιος πέτυχε τρία τέρματα και ο Μαχμουτλάι ένα και το σκορ έγινε 2-5 . Στην επανάληψη ο Σάμιος έκανε το 2-6 στο 50ο
Λεπτό και το 2-7 στο 60ο ο Μπρότσι . Υστερα από κόρνερ του Αλεξίου στο 65ο , ο Παπαδόπουλος έκανε το 2-8 με τους Σάμιου και
Μπρότσι να σκοράρουν από μία ακόμα φορά για το τελικό 2-10.