3 - 4

29 Ιανουαρίου 2024 21:00 Commercial League 2023-2024 8 90'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO 19 22 27 30 47 50 50 56 65 70 70 78 81 FT

Όσο δύσκολα φανερώνει το τελικό σκορ , το κολέγιο πήρε ένα ακόμα τρίποντο κόντρα στη μαχητική ΚΑΙΖΕΝ . Οι τυπικά γηπεδούχοι είναι
η μοναδική , μέχρι στιγμής ομάδα , που κόντραρε στα ίσια την ομάδα του Κώστα Μαργαρίτη και της έβαλε δύσκολα .Στο 9ο λεπτό οι
τυπικά φιλοξενούμενοι έχασαν την πρώτη τους ευκαιρία . Ο Rezk έπιασε δυνατό σουτ αλλά ο Αντωνιάδης , σωστά τοποθετημένος ,
μπλόκαρε . Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών , οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με το Λυρίτση να σκοράρει από κοντινή
απόσταση . Άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων με το Μυλωνά να κάνει το 1-1 στο 22ο με σουτ . Πέντε λεπτά αργότερα , η
ομάδα του κολεγίου πήρε προβάδισμα στο σκορ όταν ο Βέρρο με εξαιρετικό σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Αντωνιάδη .
Αέρα δύο τερμάτων έδω στο 30ο ο Kariyanni με σουτ εκτός περιοχής . Στη επανάληψη και κάτω από βροχή , ο Θεοφάνους έκανε το 1-2
με το Λυρίτση και μείωσε σε 3-2. Στο 50ο λεπτό ο Ζηδιανάκης έγραψε το 4-2 ύστερα από πάσα του Κωνσταντινίδη . Το τελικό 4-3 πέτυχε
ο Θεοφάνους με εκτέλεση από την άσπρη βούλα .