16 Ιανουαρίου 2024 21:15 Commercial League 2023-2024 6 90'

0
0
0
0

Όμορφο θέαμα και πολλές φάσεις για γκολ πρόσφεραν οι δύο αντίπαλοι με το σφύριγμα της λήξης να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές
με σκορ 7-2 . Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ αμφίρροπο καθώς οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία τέρματα και οι φιλοξενούμενοι δύο και
κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον . Στο 10ο λεπτό ο Γιακουμάκης έβγαλε τη σέντρα και ο Αναστασάκος με σουτ άνοιξε το σκορ . Αέρα
δύο τερμάτων πήραν οι γηπεδούχοι στο 16ο όταν ο Βλαχάκης βρήκε με σέντρα το Στεφανόπουλο και εκείνος σκόραρε . Τρία λεπτά
αργότερα , οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Βελκόπουλος μείωσε σε 2-1. Εκ νέου αέρα δύο τερμάτων για το Σόλωνα με τον
Γιακουμάκη να βρίσκει δίχτυα , ύστερα από πάσα του Μπιλίρη . Με το δεύτερο του τέρμα ο Βελκόπουλος , ύστερα από πάσα του
εξαιρετικού και πάλι Μάριου Ντίνου , τα λόγια περιττά για την αξία του , μείωσε σε 3-2 . Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν
δυνατά και στο 46Ο πέτυχαν το τέταρτο τους τέρμα με ατομική ενέργεια του Τσότσου . Το όνομά του στη λίστα των σκορερς
έγραψε στο 78ο Πατσιαλής . Στο 80ο λεπτό ο Τσότσος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ύστερα από πάσα του Μπιλίρη . Τέσσερα
λεπτά πριν τη λήξη , ο Τσώνης έγραψε το τελικό 7-2 .