12 Ιανουαρίου 2023 00:00 Commercial League Phase One 2022-2023 7 90'

0
0
0
0

Με το γκάζι στο πόδι ξεκίνησε τον αγώνα ο Σόλωνας και έβαλε από πολύ νωρίς τις βάσεις για το τρίποντο . Μόλις στο 2o λεπτό ο εξαιρετικός Καββαδίας άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ . Αέρα δύο τερμάτων έδωσε στους φιλοξενούμενους ο Τσότσος και ο Στεφανόπουλος με τη συμπλήρωση 38Ο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Το δεύτερο τέρμα του Καββαδία έδωσε αέρα τεσσάρων τερμάτων στους φιλοξενούμενους , με τον Μαρκάκη να μειώνει σε 4-1 , ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου . Στην επανάληψη , οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία τέρματα μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών με τους Κσββαδία , Τσώνη  και Βλαχάκη . Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το δεύτερο τους τέρμα πάλι με το Μαρκάκη , για να κλείσει το σκορ ο Τσώνης , κάνοντας το τελικό  2-8.