18 Ιανουαρίου 2024 21:15 Commercial League 2023-2024 6 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 6 32 34 37 68 76 77 FT

Χωρίς σκοπιμότητες αγωνίσθηκαν Coca Cola και ELPEN και πρόσφεραν πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ . Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον
έλεγχο σε όλη τη διάρκειά του και πήραν ένα ακόμα τρίποντο , μένοντας στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας . Οι αντίπαλοί τους από την
άλλη , αγωνίσθηκαν χωρίς άγχος , πέτυχαν δύο τέρματα και συνέβαλαν στη διεξαγωγή ενός ωραίου αγώνα . Το σκορ άνοιξε νωρίς για
τους φιλοξενούμενους ο Σάμιος στο 6ο κιόλας λεπτό σκόραρε . Ο ίδιος παίκτης έκανε το ένα δύο με το Μπρότσι και ο τελευταίος με σουτ
σημάδεψε το δοκάρι του Στεργίου (18Ο) . Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα , ο Λιοκού ανέβασε τη διαφορά στα δύο τέρματα και
δύο λεπτά αργότερα , ο Σιλιάς πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του . Το δεύτερο προσωπικό του τέρμα πέτυχε ο Μπρότσι στο 37΄όταν
πέρασε τον εξερχόμενο Στεργίου και έκανε το 0-4 . Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68ο , ο Σιλιάς πήρε παράλληλη πάσα και
απο κοντά σκόραρε . Δύο ακόμα τέρματα πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι μέχρι τη λήξη του αγώνα με τους Αλεξίου και Μπρότσι . Για τους
γηπεδούχους δύο τέρματα πέτυχε ο Χατζηζήσης.