11 Δεκεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 4 90'

Kicks Academy (Γήπεδο ELPEN)
Ο.Τ. 49 Επιχειρηματικό Πάρκο / 5η οδός, Φοίνικας, Σπάτα 190 04

KO KO 9 15 30 60 61 65 72 88 FT

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο φάνηκε πως η Elpen έβαζε τις βάσεις νίκης καθώς ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ εύστοχοι και πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 9ο κιόλας λεπτό . Ο Λιοκού γύρισε τη μπάλα παράλληλα προς το τέρμα και ο Σάμιος με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ . Έξι λεπτά αργότερα (15o λεπτό) ο Σάμιος σκόραρε ξανά . Ο Αλεξίου από τα αριστερά εκτέλεσε φαουλ και ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα . (2-0) Εξαιρετική ευκαιρία έχασε ο Θεοφάνους για να μειώσει στο 20ο λεπτό . Ο Γρίβας έκανε ατομική ενέργεια από τα αριστερά και γύρισε προς το δεύτερο δοκάρι εκεί όπου Ο Θεοφάνους αντί να πλασάρει αμέσως , έκανε ένα κοντρόλ ακόμα και έδωσε το χρόνο στους αμυντικούς να απομακρύνουν . Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα , Μπρότσι και Σάμιος άλλαξαν τη μπάλα με τον πρώτο να κάνει το 3-0 μέσα από τη μεγάλη περιοχή . Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία σπατάλησε ο Θεοφάνους όταν έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά , ύστερα από σέντρα του Κίτσου . Στην επανάληψη ξανά ο Θεοφάνους δοκίμασε την ετοιμότητα του Μοσχονά όταν έπιασε το σουτ που είχε προορισμό το Γ της εστίας της Elpen αλλά ο τερματοφύλακας «απογειώθηκε» και πέταξε τη μπάλα κορνερ . Μία φάση που χειροκρότησαν άπαντες οι παρευρισκόμενοι. Το ρόδι τελικά έσπασε για το Θεοφάνους στο 61ο λεπτό όταν η κεφαλιά του βρήκε στόχο , ύστερα από κορνερ του Γρίβα (3-1) .Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σάμιος πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα . Ο Μπρότσι έβγαλε τη σέντρα και ο σκορερ με κοντινή προβολή έκανε το 4-1 . Στο 70ο σουτ του Μπρότσι τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι . Ξανά μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με το Γρίβα στο 72ο λεπτό και έδωσαν ξανά νέο ενδιαφέρον στον αγώνα . Το τελικό 5-2 πέτυχε ο Μπρότσι με ατομική ενέργεια και εξαιρετικό τελείωμα λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ELPEN: ΣΑΜΙΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ  , ΜΠΡΟΤΣΙ ΕΜΑΡΙΟΛ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ KAIZEN GAMING: ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ , ΓΡΙΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ.