6 Δεκεμβρίου 2023 21:00 Commercial League 2023-2024 3 90'

0
0
0
0

Στον αγώνα μεταξύ της ομάδας της Motor oil και της ομάδας της Elpen , η πρώτη κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 5-1. Η πρώτη φάση του αγώνα έγινε το 1-0 με αυτογκολ μετά από πίεση-μαρκαρισμα του  Θανασαι σε Αλεξιου.
Το δεύτερο γκολ το έκανε ο Αραμπατζης στο 30ο λεπτό με ατομική προσπάθεια καθώς μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-0.
Στο 40ο λεπτό ο2-1 Σαμιος με ωραία αλλαγή μπαλας στο κέντρο κ κάθετη μπαλιά σπάζοντας το τεχνικό  οφσάιντ της Motor oil ο Σάμιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1.
Στο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο  πάνω κάτω με 2 μεγάλες ευκαιρίες για Motor oil που σε τετ α τετ δεν πλασαραν σωστά χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες. Η Elpen  είχε δοκάρι στο 20λεπτο  και άλλη μια ευκαιρία που απέκρουσε ο διακριθείς τερματοφυλακας της Motor oil Χατζημαρινακης.
Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Elpen να πιέζει πολύ για την ισοφάριση , έκανε κάποιες φάσεις αλλά η Motor oil ήταν στην αντεπίθεση πολύ επικίνδυνη με τον Θανασαι να μοιράζει σωστά την μπαλα και να βγαίνει στον κενό χώρο.
Σε μια από αυτές ο Παύλου πήρε την μπαλα πλαγια ντρίπλα στον αντίπαλο του μπηκε στην περιοχή από πλάγια και με διαγώνιο σουτ έκανε το 3-1.
Στην συνεχεία η Motor oil πήρε τα ηνία του αγώνα και πέτυχε αλλά 2 γκολ με τον Νικόλα στο 70ο λεπτό  και τον Σειτι στο 89ο λεπτό  διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 5-1.Η Elpen κουράστηκε μετά το 65o λεπτό όμως η Motor oil  φάνηκε πιο έμπειρη ομάδα και κέρδισε δίκαια.