4 Δεκεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 3 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 6 15 20 55 60 70 FT

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε στον αγώνα η Accenture και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα , με τη συμπλήρωση 15 λεπτών
αγώνα . Ιωαννίδης και Αγγελής πέτυχαν από ένα τέρμα , ο πρώτος ύστερα από ατομική προσπάθεια και ο δεύτερος μετά από σέντρα του
Χριστοφή . Πέντε λεπτά αργότερα , ο Ντουνιάς με σουτ εκτός περιοχής πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδα του και έβαλε γερές βάσεις νίκης
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό ο Μάριος Ντίνος με ψιλοκρεμαστό σουτ έγραψε το όνομά του στη λίστα των σκόρερ . Με τον
ίδιο τρόπο , ψιλοκρεμαστό σουτ , μείωσε ο Διαμαντόπουλος στο 60ο λεπτό (1-4) . Είκοσι λεπτά πριν τη λήξη , ο Φουντουκίδης με σουτ έξω από τη μικρή περιοχή πέτυχε το τελικό 1-5 .

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ WOLT: ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ , ΣΙΛΒΕΣΤΕΡ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ACCENTURE : ΝΤΙΝΟΣ , ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ , ΑΓΓΕΛΗΣ , ΝΤΟΥΝΙΑΣ , ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΗΣ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ WOLT: ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ACCENTURE: ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ