Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
29 Νοεμβρίου 2022 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 5 90'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 10 28 48 75 78 88 FT

Άρθρο

Στον αγώνα της 29/11/22 μεταξύ της ομάδας της Wolt και της ομάδας Accenture , οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 1-3. Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες,  με την  ομάδα της Accenture να καταφέρνει να σκοράρει 2 φορές στο πρώτο ημίχρονο . Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκαν αρκετά ψυχολογικά , πίεζαν ακόμα περισσότερο και κατάφεραν στο 48ο λεπτό με το γκολ του Γκουράου να μειώσουν σε 1-2. Όμως η ομάδα της Accenture δεν έπεσε ψυχολογικά συνέχισε και στο τέλος, στο 88ο ο Μαρκάκης σφράγισε με δικό του προσωπικό γκολ τη νίκη της ομάδας του.

GAME HIGHLIGHTS

10` (0-1) Ο Βελκόπουλος έκανε πλασέ μέσα στη μικρή περιοχή και άνοιξε το σκορ για την Accenture.

16’ Μετά από λάθος της άμυνας ο Ρουμελιώτης μπήκε στη μικρή περιοχή σούταρε όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε εγκαίρως.

17` (0-2) Ο Μαρκάκης έδωσε πάσα στον Ντίνο Μάριο και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-2.

28` Ο Ντίνος Μάριος σούταρε έξω από τη μικρή περιοχή και η μπάλα βρέθηκε στο οριζόντιο δοκάρι και έχασε την ευκαιρία για γκολ.

48` (1-2) Ο Γκουράου μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή σούταρε δυνατά και μείωσε το σκορ στο 1-2.

76` Ο Μητροφάνης μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή σούταρε όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε εγκαίρως.

88` (1-3) Ο Μαρκάκης μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια εισήλθε στη μικρή περιοχή και με ένα εντυπωσιακό πλασέ έκρινε το τελικό αποτέλεσμα κάνοντας το 1-3.