11 Ιανουαρίου 2024 21:15 Commercial League 2023-2024 2 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 20 21 38 42 60 65 80 FT

Πλούσιο θέαμα πρόσφεραν WOLT και KAIZEN στο μεταξύ τους αγώνα , με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο της νίκης
Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν επιθετικά και στο 20ο κιόλας λεπτό , ο Καρπέτας άνοιξε το σκορ ύστερα από πάσα του Κίτσου . Άμεση ήταν η
απάντηση των γηπεδούχων που στην επόμενη φάση έφεραν το ματς στα ίσα , όταν ο Γκουράου με σουτ σκόραρε . Πολλές φάσεις
μπροστά στις δύο εστίες προηγήθηκαν μέχρι να πάρουν ξανά προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι , στο 38ο με σου του Νασέλη ( 1-2) .Αέρα
τριών τερμάτων έδωσε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Γρίβας που σκόραρε με σουτ , ύστερα από ατομική ενέργεια . (1-3)
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν ξανά τη διαφορά στο ένα γκολ ,όταν με η συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα , ο Μήλιος με σουτ
μέσα από την αντίπαλη περιοχή νίκησε το Λυρίτση . Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης , οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο ακόμα
τέρματα , με τους Θεοφάνος και Λυρίτση και έφτασαν στη νίκη.