29 Μαΐου 2023 21:30 Commercial League Phase One 2022-2023 90'

Daniel Batista Football Club
Δεκελείας 193, Αχαρνές, 13677

KO KO 12 75 84 FT

Τρίποντο που τη φέρνει στον τελικό της διεκδίκησης του πρωταθλήματος , πήρε η ΚΑΙΖΕΝ κόντρα στη WOLT . Οι νικητές είχαν απέναντί τους ίσως την καλύτερη wolt που έχει αγωνισθεί μέχρι εκείνη τη στιγμή και ίσως την αδικεί το τελικό αποτέλεσμα . Ο Μπότης πέτυχε τρία τέρματα για την ομάδα του με το Γρίβα να πετυχαίνει ένα , αυτό που άνοιξε το σκορ στο 12o  . Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα , ο Μπότης πήρε πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας από τον Λυρίτση και από αριστερά πλάσαρε εύστοχα για το 2-0 . Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είδαν δύο φορές τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Ζεκάκου , σε ισάριθμα σουτ του Μιλόβι .Αέρα τριών τερμάτων έδωσε στην ΚΑΙΖΕΝ ο Μπότης στο 75ο όταν κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε από την άσπρη βούλα . Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με σου του Διαμαντόπουλου έξω από τη μεγάλη περιοχή .Το τελικό 4-1 έγραψε ο Μπότης έξι λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με πλασέ