29 Νοεμβρίου 2023 21:00 Commercial League 2023-2024 2 90'

1
0
0
0

Στον αγώνα μεταξύ της ομάδας της Motor oil και της ομάδας της Accenture , η πρώτη κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 7-2. Η ομάδα της Motor oil μπήκε αρκετά δυναμικά στο παιχνίδι , έχασε πολλές ευκαιρίες. Το πρώτο γκολ μπήκε στο 30ο λεπτό με ατομική προσπάθεια του Τσέλλα , ο οποίος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα του. Μετά από λίγα λεπτά ο Θανασάι  βρέθηκε μόνος του έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ένα εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.  Στο 43ο λεπτό ο Χριστοφής κέρδισε πέναλτι από την ομάδα της Accenture , ο ίδιος το εκτέλεσε , ευστόχησε μειώνοντας το σκορ σε 2-1. Η ομάδα της Motor oil δεν άργησε να αντεπιτεθεί καθώς ο Τσοχαντάρης έδωσε πάσα στον Τσέλλα και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Motor oil πίεσε ακόμη πιο πολύ και στο 48ο λεπτό ο Ματσαδές έδωσε πάσα στον Ποτία και εκείνος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 68ο λεπτό ο Θανασάι για ακόμα μια φορά μετά από ατομική του προσπάθεια μπηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μετά από δύο λεπτά ο Θανασάι έδωσε πάσα στον Ματσαδέ και εκείνος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έκανε το 6-1.  Στο 73ο λεπτό η ομάδα της Accenture κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 6-2 με τον Ντινο Μ. να μπαίνει μέσα στη μικρή περιοχή και να στέλνει την μπαλα στα δίχτυα. Όμως η ομάδα της Accenture δεν καταάφερε να βάλει άλλα γκολ , όμως πριν τη λήξη του αγώνα ο Τσοχαντάρης από την ομάδα της Motor oil κέρδισε πέναλτι  , ο ίδιος το εκτέλεσε , ευστόχησε και σφράγισε τη νίκη της ομάδος του.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ MOTOR OIL: ΘΑΝΑΣΑΙ , ΜΑΤΣΑΔΕΣ , ΤΣΟΧΑΝΤΑΡΗΣ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ACCENTURE : ΝΤΙΝΟΣ , ΜΑΡΚΑΚΗΣ , DORDEVIC.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ MOTOR OIL: ΔΑΥΙΔ ΛΕΑΝΔΡΟΣ , ΝΟΔΑΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ACCENTURE: DORDEVIC JASNA , ΠΑΡΛΑΤΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ