30 Νοεμβρίου 2022 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 5 0'

5
4
1
1

Στον αγώνα της 1ης Δεκεμβρίου μεταξύ της ομάδας της efood και της ομάδας του Deree ήρθαν ισόπαλοι με τελικό σκορ 4-4. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της efood είχε την υπεροχή, ήταν πιο συγκεντρωμένη, πολυ αποτελεσματική και για αυτό κατάφεραν να φτάσουν το σκορ στο 3-1 από το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν τα παράτησε η ομάδα του Deree και μάλιστα ήταν η ομάδα που αυτή τη φορά είχε την υπεροχή αφού ήταν πολυ  πιο αποτελεσματική με βάση τα όσα είχε πει ο προπονητής τους ο Κύριος Μαργαρίτης και κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 3-4. Όμως η ομάδα της efood, δεν τα παράτησε και στο τέλος του αγώνα έβαλαν τον τελευταίο γκολ και έκαναν το 4-4.

GAME HIGHLIGHTS

9` (1-0) Ο Πανάγος εκτέλεσε κόρνερ και ο Παπιδάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα της efood.

14` (1-1) Ο Παπαδογιώργος κέρδισε πέναλτυ . Ο ίδιος το εκτέλεσε και έφερε το ματς στα ίσια.

22` (2-1) Ο Πανάγος μετά από ατομική προσπάθεια σούταρε και η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην efood.

25`(3-1) Μετά από βαθιά μπαλιά του Γιαρέμη στο κενό χώρο πετάχτηκε ο Μπουγιούκας Ι. ντρίπλαρε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε στην κενή εστία γράφοντας το 3-1.

75` Ο Kariyani ελίγχθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή και με ευθύβολο δυνατό σουτ σούταρε δυνατά αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε θεαματικά σε κόρνερ.

78` (3-2) Μετά από κόρνερ του Rezk Youssef τροφοδοτήθηκε ο Αγγελόπουλος μέσα στη περιοχή που με γυριστό πλασέ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα μειώνοντας έτσι το σκορ σε 3-2.

79` (3-3) Ο Παπαδογιώργος έδωσε πάσα στον Αγγελόπουλο και εκείνος με πλασέ τρύπησε τα πόδια του τερματοφύλακα και το ματς ήρθε στα ίσα.

80` (3-4) Ο Παπαδογιώργος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή έκανε ένα πλασέ  και έκανε την ανατροπή με σκορ 3-4.

85`(4-4) Ο Μπουγιούκας Ι. μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή σούταρε και έφερε το ματς στα ίσια.