23 Νοεμβρίου 2022 21:15 Commercial League Phase One 2022-2023 4 90'

2
0
0
0

Στον αγώνα ανάμεσα στην ομάδα του Deree και της Wolt, οι παίκτες του  Deree επέβαλαν από το πρώτο λεπτό το ρυθμό του με αποτέλεσμα να ανοίξουν το σκορ από το 2ο κιόλας λεπτό και μέχρι το 11ο το σκορ ήταν 3-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Wolt άρχισε σιγά σιγά να ανεβαίνει χωρίς κάποια όμως ουσιαστική φάση. Το Deree συνέχισε με τον ίδιο αμείωτο ρυθμό και κατάφερε να διευρύνει το σκορ στο 6-0. Το Deree ήταν πιο έτοιμο αγωνιστικά ενώ η Wolt πλήρωσε την νωθρότητα της όπως επίσης και τις πολλές απουσίες της.

GAME HIGHLIGHTS

2` (1-0) Ο Hosny εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Αϊδώνη και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Deree .

7` (2-0) Μετά από λάθος πάσα της άμυνας της Wolt  , ο Hosny εκμεταλλεύτηκε και πλασάροντας έκανε το 2-0 .

11`(3-0) Ο Hosny κέρδισε πέναλτυ , ο Kariyani το εκτέλεσε και έκανε το 3-0.

18` Αποστολόπουλος  Κίτρινη κάρτα Deree μετά από σκληρό φάουλ του Kariyani σε κράτημα παίκτη της Wolt.

Βγήκε το 4 – Μπαίνει 12(αλλαγές Deree).

29 ` Ο Kariyani έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι και έχασε τη ευκαιρία αυτή.

33` Μετά από διώξιμο της άμυνας της Wolt η μπάλα κατέληξε στον Δεληγιάννη , ο οποίος σούταρε όμως ο τερματοφύλακας από το Deree απέκρουσε.

49`(4-0) Ο Δούκας από ατομική προσπάθεια και αμαρκάριστος σούταρε δυνατά έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα κατέληξε στη δεξιά γωνία.

55`(5-0) Μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Wolt ,ο Alrumah το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

57`(6-0) Μετά από λάθος της άμυνας της Wolt , ο Hosny με πλασέ έκανε το 6-0.