Παλαίμαχοι Παλλήνης Νικητές F.C. — Deloitte 6-2

30 Ιανουαρίου 2020 21:30 Commercial Superleague 2019-2020 12 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 3 16 37 42 53 61 64 70 FT

Ένας συναρπαστικός αγώνας με πολλά γκολ μεταξύ των Παλαιμάχων Παλλήνης και της Deloitte, η οποία αγωνίστηκε όλο το παιχνίδι με δέκα (10) παίκτες και τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο η Deloitte κατάφερε να προηγηθεί με τους Παλαίμαχους να ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ και την Deloitte να καταφέρνει να φέρνει το παιχνίδι πριν την ανάπαυλα. Στην επανάληψη οι Παλαίμαχοι ανέβασαν ρυθμό  πέτυχαν άλλα τέσσερα γκολ με την Deloitte να μην καταφέρνει να αντιδράσει. Το φιλμ του αγώνα:

GOAL (0-1) Η Deloitte ανοίγει το σκορ. Ο Θρασίδης κατάφερε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά την κάθετη πάσα που δέχτηκε και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

9΄ Οι Παλαίμαχοι προσπαθούν να απαντήσουν. Ο Κόσκολος βρήκε το χώρο και δοκίμασε το πόδι του με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι περνώντας άουτ

14΄ Άλλη μια χαμένη ευκαιρία για τους Παλαίμαχους που ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης. Ο Κόσκολος και πάλι πρωταγωνιστής με το σουτ αυτή τη φορά να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι

16΄ GOAL (1-1) Οι Παλαίμαχοι καταφέρνουν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Ο Καρνάβιας ανέλαβε την εκτέλεση του στημένου σε καλό σημείο με την μπάλα να καταλήγει στον Κωνσταντόπουλο ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

22΄ Χαμένη κλασική ευκαιρία για την Deloitte να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ. Ο Τζελέπης σέντραρε από αριστερά η μπάλα στον Έξαρχο με το πλασέ του να σταματά στο δοκάρι

31΄ Δοκάρι και για τους Παλαίμαχους όταν ύστερα από οργανωμένη επίθεση ο Κόσκολος πλάσαρε με την μπάλα να σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι

37΄ GOAL (2-1) Οι Παλαίμαχοι ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ. Ο Κεκλικόγλου εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και ανενόχλητος σούταρε και βρήκε στόχο

42΄ GOAL (2-2) Το παιχνίδι και πάλι στα ίσα. Ο Έξαρχος πάσαρε στον Μακρή και αυτός με την σειρά του επέστρεψε την μπάλα με τον Έξαρχο να μην χάνει την ευκαιρία με δεξί σουτ να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

46΄ Γκολ που δεν χάνεται για τους Παλαίμαχους. Ο Γκούστης τροφοδότησε τον Κόσκολο ο οποίος ανενόχλητος από κοντά πλάσαρε σε κενή εστία με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

53΄ GOAL (3-2) Φάση διαρκείας για τους Παλαίμαχους. Ο Κόσκολος σούταρε με τον Γιαλεσάκη να του λέει όχι, το ριμπάουντ ο Γκούστης με το νέο του σουτ να διώχνει πάνω στη γραμμή ο Κερασίδης, το ριμπάουντ ο Κεκλικόγλου που κατάφερε αυτή τη φορά να σκοράρει

56΄ Ο Κεκλόκογλου ανέλαβε το στημένο με τον Γιαλεσάκη να παραχωρεί το κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

61΄ GOAL (4-2) Διαφορά δύο τερμάτων για τους Παλαίμαχους. Ο σπεσιαλίστας Πούλιος με το αριστερό εξωτερικό φάλτσο έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γιαλεσάκη όπου ήταν αδύνατο να αντιδράσει

64΄ GOAL (5-2) Ο Πούλιος βρήκε και πάλι δίκτυα ύστερα από φάση διαρκείας βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη

70΄ GOAL (6-2) Άλλο ένα λάθος της άμυνας που κόστισε στην Deloitte με τον Γκούστη να το εκμεταλλεύεται και χωρίς δυσκολία με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

75΄ Ο Πούλιος μία ανάσα από το χατ τρικ όταν το αριστερό σουτ με εξωτερικό φάλτσο σταμάτησε στο δοκάρι

80΄ Τελευταία αξιόλογη προσπάθεια για την Deloitte που δεν κατάφερε να αλλάξει το ήδη διαμορφωμένο σκορ. Ο Ζούπας κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά έφτασε στην αντίπαλη περιοχή δεν έδωσε στον αμαρκάριστο συμπαίκτη του αποφασίζοντας να τελειώσει τη φάση μόνος του με την μπάλα να περνά άουτ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ :

Παναγιωτόπουλος Απόστολος (Παλαίμαχοι Παλλήνης) : ” Ήταν ένα ωραίο παιχνίδι, οι αντίπαλοι αν και λιγότεροι παίξανε στα ίσα το παιχνίδι. Κερδίσαμε δίκαια σε ένα όμορφο παιχνίδι χωρίς σκληρά μαρκαρίσματα και το ευχαριστηθήκαμε όλοι”

Λιοπύρης Παντελής (Deloitte) : “Καλησπέρα, δύσκολο παιχνίδι απόψε, χάσαμε με μεγάλη διαφορά, προσπαθήσαμε στο πρώτο ημίχρονο και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, μας έλλειπε και παίκτης οπότε στο κέντρο ήμασταν λιγότεροι και αυτό φάνηκε στο γήπεδο. Στο δέυτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό”