11 Νοεμβρίου 2017 18:30 Commercial League 2017-2018 3 90'

1
3
1
0

Ένα δυνατό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Αμαρουσίου με τον Τοξότη να μεταμορφώνεται στο δεύτερο ημίχρονο και με ενορχηστρωτή τον Δούση Ν. και εκτελεστή τον Μαρινάκη πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης. Οι παίκτες του Κλείδα Στ. έτρωγαν “σίδερο” στο δεύτερο μέρος και έδειξαν τον παλιό καλό Τοξότη που ξέραμε. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν απόδοση στο δεύτερο μέρος αλλά δεν τα κατάφεραν στην τελική φάση με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ παρόλο που μείωσαν αρχικά σε 2-1. Όμως ο Νικολάου κατέβασε ομάδα ανάγκης οπότε περιμένουμε και στα επόμενα ματς που θα έχουν βρει και τα πατήματα τους το επιθετικό ποδόσφαιρο της Deloitte.

15′ Αντεπίθεση για τη Deloitte με τον Χελιώτη όμως ο Γαζεπίδης με έξοδο πρόλαβε να διώξει με τα πόδια.

36′ Εκτέλεση φάουλ του Δούση Ν. με γέμισμα με τον Γαζεπίδη Φ. να κάνει το κοντρόλ και το ανάποδο ψαλίδι  για να διώξουν με τα σώματα οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος.

39′ Ανατροπή του Πρίντεζη από τον Γαζεπίδη Φ. Το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος για να αποκρούσει ο Γαζεπίδης Α. στην δεξιά του γωνία.

44′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δέδε από τα 20 μέτρα και αριστερά πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

49′ (1-0) Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά με τον Μανωλίτση να γεμίζει και τον Μαρινάκη με καρφωτή κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι να ανοίγει το σκορ.

51′ Δυνατό σουτ του Δούση Ν. έξω από την περιοχή πέρασε ελαχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

55′ (2-0) Ατομική ενέργεια του Μαρινάκη από το κέντρο πέρασε έναν αμυντικό κέρδισε μια κόντρα έφτασε στη γραμμή της περιοχής και με δυνατό σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

61′ (2-1) Δυνατό συρτό σουτ του Απέργη έξω από την περιοχή στη δεξιά γωνία του Γαζεπίδη Α.

70′ Πλασαριστή εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Απέργη να δίνει στον Δέδε με τον τελευταίο να κάνει το κοντρόλ και το διαγώνιο σουτ από πλεονεκτική θέση άουτ.

80′ (3-1) Αντεπίθεση για τον Τοξότη με τον Στάικο να κάνει το διαγώνιο σουτ για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Γεωργίου Α. όμως στην επαναφορά σουτ του Γαζεπίδη Φ. στο κενό τέρμα.

89′ Εντυπωσιακό σουτ του Κωνσταντινίδη από τα 20 μέτρα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι.

90′ (4-1) Σέντρα του Γαζεπίδη Φ. από τα αριστερά σουτ και ο  Στάικος με σουτ έγραψε το τελικό σκορ.