Red Cards
0
0

Άρθρο

Δύσκολο ματς με τον Τοξότη να έχει τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο να πιέζει και να καταφέρνει να κρατήσει τον αντίπαλο του εκτός πεδίο βολής. Στο χώρο του κέντρου έγινε το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού με τις μονομαχίες να είναι δυνατές αλλά μέσα στα αθλητικά πλαίσια. Οι γηπεδούχοι φάνηκαν ότι θα μπορούσαν να κρατήσουν το εύθραυστο 1-0 του πρώτου μέρους αλλά μια φάση στο 86’ που ξεκίνησε από τον Μπαντουράκη, τερματοφύλακα των Νικητών ο οποίος είχε μπει αλλαγή, κατέληξε στην ισοφάριση του αγώνα και στο μοίρασμα των βαθμών.

Το φιλμ του αγώνα

10′ (1-0) Διαδοχικές ντρίπλες του Δούση Ν. ύστερα από πάσα του Κλείδα και σουτ μπροστά από τον Μουτουσιάδη στη δεξιά γωνία.

17’ Συνδυασμό Κλείδα Φ. Δούση Ν. και Φυλάκτου με τον πρώτο να κάνει το σουτα από πλεονεκτική θέση άουτ.

23’ Εναλλαγές Στάικου και Κόρδα Ι. με τον μέσο του Τοξότη να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Μουτουσιάδη να διώχνει σε κόρνερ.

47′ Σουτ του Αντωνόπουλου από τα 20 μέτρα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

50′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξαγοράρη από τα δεξιά μπλόκαρε ο Γαζεπίδης Α.

57′ Συρτό σουτ του Δούση Ν. από το ημικύκλιο της περιοχής πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ με τον Μπαντουράκη όμως να ελέγχει τη φάση.

85′ Ατομική προσπάθεια του Νικολακάκη και σουτ από δεξιά άουτ.

86′ (1-1) Βαθιά μπαλιά του Μπαντουράκη στον Ξαγοράρη και αυτός με γέμισμα βρήκε τον Ανδρεαδάκη στο σημείο του πέναλτι και με σουτ ο τελευταίος έφερε το ματς στα ίσια.

Παπαγεωργίου Κώστας (Νικητές FC)

Ήταν ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι. Και οι δυο ομάδες έπαιξαν πολύ καλά. Καθώς βρεθήκαμε πίσω στο σκορ καταφέραμε στο δεύτερο ημίχρονο να πάρουμε την ισοπαλία. Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες και καλή συνέχεια στον Τοξότη.