ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΝΕΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΑΛ. 5-3

4 Μαρτίου 2020 21:00 Commercial Superleague 2019-2020 12 90'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO 25 26 28 45 46 46 46 46 46 56 57 59 61 68 88 90 FT

Γκολ και θέαμα προσέφεραν ο Νέος Απόλλων Γαλατσίου και οι Παλαίμαχοι Παλλήνης με συνεχής εναλλαγές του σκορ και των συναισθημάτων και τους Παλαίμαχους Παλλήνης να παίρνουν τη νίκη στα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα. Το φιλμ του αγώνα :

1΄ Κερδισμένο κόρνερ για τον Νέο Απόλλων Γαλατσίου. Ο Ζόρας ανέλαβε την εκτέλεση η μπάλα στην άλλη πλευρά του γηπέδου με τον Μπελίτση έτοιμο να εκτελέσει και την άμυνα να παραχωρεί νέο κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

13΄ Οργανωμένη επίθεση για τον Νέο Απόλλων Γαλατσίου με τον Ευθυμίου να δοκιμάζει το πόδι του χωρίς όμως να βρίσκει στόχο

19΄ Οι Παλαίμαχοι Παλλήνης αντιδρούν. Ο Κεκλίκογλου τροφοδότησε τον Πούλιο και με περίτεχνο τρόπο εξωτερικό φάλτσο από πλάγια θέση προσπάθησε να απειλήσει με το σουτ να είναι άστοχο

21΄ Ο Μπασινάς στην εκτέλεση του στημένου από πλεονεκτική θέση με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Αλευρόπουλου

25΄ GOAL (1-0) Ο Μπασινάς τροφοδότησε τον Κιοσσέ που έφτασε κοντά το κόρνερ και με παράλληλη σέντρα έδωσε έτοιμο γκολ στον Κεκλίκογλου ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει

26΄ GOAL (1-1) Η χαρά των Παλαιμάχων Παλλήνης κράτησε λίγο. Ο Καλιακούδας έξω και πλάγια από την περιοχή πέναλτι κέρδισε τις κόντρες μπήκε στην περιοχή και με παράλληλη πάσα σέρβιρε στον Ρίζο που δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

28΄ GOAL (1-2) Ο Νέος Απόλλων Γαλατσίου όχι μόνο έφερε το παιχνίδι στα ίσα αλλά κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Ο Πουλάκης στην εκτέλεση του στημένου ο Φαμηλιάς με κεφαλιά προσπάθησε να απειλήσει η άμυνα έδιωξε προσωρινά νέα κεφαλιά από τον Φαμηλιά που αυτή τη φορά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

39΄ Η κάθετη πάσα του Ζόρα είχε στόχο τον Ευθυμίου που μπήκε στην περιοχή με το διαγώνιο σουτ του να περνά ελάχιστα από το δεξί δοκάρι

42΄ Άλλη μια προσπάθεια για τον Νέο Απόλλων Γαλατσίου . Ο Τριαντάφυλλος με κάθετη πάσα βρήκε τον Καϊτατζή που σούταρε και τον Δρανδάκη να μπλοκάρει την μπάλα

45΄ GOAL (2-2) Λίγο πριν τη λήξη του α΄ ημιχρόνου οι Παλαίμαχοι Παλλήνης φέρνουν το παιχνίδι στα ίσα. Ο Κεκλίκογλου σέρβιρε στον Κονόμι ο οποίος με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

57΄ GOAL (2-3) Ο Νέος Απόλλων Γαλατσίου παίρνει κεφάλι στο σκορ και πάλι. Ο Ζόρας εκτέλεσε το πλάγιο η μπάλα στον Καλιακούδα η άμυνα δεν διώχνει πειστικά με την μπάλα να φτάνει στον Μοναστηριώτη που μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

58΄ Οργανωμένη επίθεση με τον Δελή που κέρδισε το κόρνερ. Ο Ζόρας στην εκτέλεση ο Καλιακούδας καρφωτή κεφαλιά με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

59΄ GOAL (3-3) Το παιχνίδι και πάλι στα ίσα. Λάθος της άμυνας το εκμεταλλεύεται ο Κόσκολος που βρισκόταν μέσα στην περιοχή και κέρδισε το πέναλτι. Ο Μποροδήμος στην εκτέλεση από τα έντεκα μέτρα στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα

63΄ Το στημένο σε καλή θέση ανέλαβε ο Κεκλίκογλου με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

65΄ Ο ατομική ενέργεια του Ανδρικόπουλου είχε κέρδος το κόρνερ . Ο Μοναστηριώτης στην εκτέλεση με την άμυνα να απομακρύνει τον κίνδυνο

85΄ Ο Μοναστηριώτης κέρδισε το κόρνερ Ανδρικόπουλος στην εκτέλεση με πάσα στον Ευθυμίου η μπάλα στο 2ο δοκάρι με τον Λάγιο αποδέκτη με την κεφαλιά του να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

86΄ Ο Αλευροπουλος σταμάτησε το σουτ του Κονόμι και στη συνέχεια το σουτ του Μπασινά

88΄ GOAL (4-3) Ο Κεκλίκογλου πέτυχε το γκολ της χρονιάς. Είδε τον Αλευρόπουλο εκτός θέσης και πίσω από την σέντρα σούταρε με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα.

90΄ GOAL (5-3) Το τελικό σκορ του παιχνιδιού διαμόρφωσε  Ο Κεκλίκογλου πάσαρε στον  Κόσκολο και με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ χρίστηκε σκόρερ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ :

Ρίζος Εμμανουήλ ( Νέος Απόλλων Γαλατσίου) « Ήταν ένα παιχνίδι μετά από πολύ καιρό, δυστυχώς μας επηρέασε στο ρυθμό, το θέλαμε πολύ, μπήκαμε δυνατά , δυστυχώς δεχθήκαμε το πρώτο γκολ αντιδράσαμε γρήγορα κάναμε το 2-1 , ισοφαριστήκαμε στο τελευταίο λεπτό του α΄ ημιχρόνου. Στο β΄ ημίχρονο βρεθήκαμε μπροστά στο  σκορ πάλι δεν καταφέραμε να το κρατήσουμε, δεν είχαμε ρυθμό, δεν είχαμε πάσες σωστές και στο τέλος στην κόντρα δεχθήκαμε και τα υπόλοιπα γκολ. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Καλή συνέχεια»

Κεκλίκογλου Ανδρόνικος ( Παλαίμαχοι Παλλήνης) « Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, πολλές μονομαχίες αλλά φανήκαμε πιο δυνατοί στην άμυνα και στην επίθεση και καταφέραμε να κάνουμε τις τελευταίες λίγες ευκαιρίες γκολ και κερδίσαμε»