7 Δεκεμβρίου 2017 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 6 90'

0
0
0
0

Η ομάδα του Κολεγίου αντιμετώπισε την ομάδα των Δικηγόρων. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τον εκνευρισμό των αντιπάλων τους και στο 20 λεπτό ήταν ήδη μπροστά με 0-2. Παρόλο που μέχρι το ημίχρονο έμεινε το ίδιο σκορ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μετριάσουν το ποσοστό κατοχής της μπάλας και φαινόταν ότι στο δεύτερο μέρος θα μείωναν το σκορ. Η επανάληψη ήταν ίδια με το πρώτο μέρος με το Deree College να πιέζει και να σημειώνει άλλα δυο τέρματα, ενώ η Nemesis έδειξε ότι θα μπορούσε να μειώσει το σκορ.

15′ (0-1) Δυνατό σουτ του Αποστολόπουλου από τα 20 μέτρα στη δεξιά γωνία του Ζερβού.

19′ (0-2) Ατομική προσπάθεια του Yassin από τα αριστερά έφτασε στη γραμμή του άουτ και έκανε την παράλληλη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι στον Παπαναστασίου ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

48′ Ατομική προσπάθεια του Παπαναστασίου και πλασέ πριν προλάβει ο Ζερβός με έξοδο να μπλοκάρει με τον Αραβαντινό να διώχνει πάνω στη γραμμή.

50′ (0-3) Σέντρα του Παπαναστασίου από τα δεξιά λάθος διώξιμο της άμυνας και στη συνέχεια πλασέ του Καλπούζου από τα αριστερά στην αριστερή γωνία.

51′ Κάθετη πάσα του Yassin στον Παπαναστασίου ο οποίος έκανε το πλασέ στην κίνηση για να προλάβει ο Ζερβός με έξοδο να μπλοκάρει.

55′ (0-4) Κάθετη πάσα του Τετώρου στον Yassin με τον τελευταίο να κάνει το συρτό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής στην δεξιά γωνία του Ζερβού που απέκρουσε ασθενώς αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει πορεία σήμερα μπάλα.

75′ Κλέψιμο του Yassin μπήκε στην περιοχή αλλά ο Ζερβός με έξοδο έδιωξε σε πλάγιο.

76′ Πάσα του Αραβαντινού στον Τσακαρογιαννάκη ο οποίος εξαπέλυσε δυνατό σουτ με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

NEMESIS: ΤΣΑΓΚΑΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΠΑΝΑΓΑΡΗΣ, ΚΟΛΛΑΣ

DEREE COLLEGE: ΠΑΤΣΟ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, YASSIN

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Καλπούζος Φίλλιπος (Deree College):

Πολύ καλό παιχνίδι από την ομάδα μας και στα δυο ημίχρονα. Δόθηκε η ευκαιρία και σε άλλα παιδιά να παίξουνε . Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες, στην δική μου περισσότερα και καλές γιορτές σε όλους.