19 Δεκεμβρίου 2017 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 8 90'

0
2
0
0

Την πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα έκανε η ομάδα των Αποφοίτων Deree αφού εκτός από την πολύ καλή άμυνα που έπαιξε είχε σε εξαιρετική μέρα τον Αρβανίτη ο οποίος πέτυχε τέσσερα από τα πέντε γκολ της ομάδας του. Οι γηπεδούχοι άργησαν να αντιδράσουν στην πίεση των αντιπάλων τους και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην έφτανε ο χρόνος για την ισοφάριση. Κατάφεραν να πετύχουν δυο γκολ με ισάριθμες ανατροπές και έτσι γλύκαναν λίγο την ήττα τους.

7′ Αντεπίθεση για τη Νέμεσις με τον Παπαδάκη να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και τον Βλαστάρη να αποκρούει αρχικά με τα πόδια και στην επαναφορά διαγώνιο σουτ του Τσακαρογιαννάκη από τα αριστερά ανάγκασε τον τερματοφύλακα των Αποφοίτων αν διώξει με γροθιές σε κόρνερ.

12′ (0-1) Κάθετη πάσα του Κυριακόπουλου στον Αρβανίτη με τον τελευταίο να ανοίγει το σκορ με διαγώνιο σουτ.

19′ (0-2) Εκπληκτικό γκολ από τον Καψάλα ο οποίος ύστερα από πάσα του Κυριακόπουλου ήταν με πλάτη στο τέρμα έκανε το κοντρόλ και γυρνώντας έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ από τα 20 μέτρα στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Ζερβού.

24′ Ατομική προσπάθεια του Παπαδάκη από τα δεξιά περάσω τους αμυντικούς των Αποφοίτων έκανε και το σουτ για να διώξει με υπέρ προσπάθεια ο Βλαστάρης σε κόρνερ.

26′ Αντεπίθεση για τους Απόφοιτους με τον Αρβανίτη να κάνει το σουτ να αποκρούει ο Ζερβός να βρίσκει η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί της Νέμεσις.

30′ Σέντρα από τα αριστερά για τη Νέμεσις με τον Σάσσαρη να πιάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά η οποία σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βλαστάρη.

35′ (0-3) Ατομική προσπάθεια του Αρβανίτη από τα δεξιά σύγκλινε στην περιοχή και με συρτό σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

45′ (0-4) Διαγώνια μπαλιά του Κυριακόπουλου στον Αρβανίτη με τον επιθετικό των Αποφοίτων να σημειώνει άλλο ένα τέρμα.

49′ Δυνατό σουτ του Καψάλα από το ημικύκλιο της περιοχής ανάγκασε τον Ζερβό να αποκρούσει εντυπωσιακά στην δεξιά του γωνία στέλνοντας τη μπάλα σε κόρνερ.

53′ Ατομική ενέργεια του Ζαχαριουδάκη από τα δεξιά, έκανε και τη σέντρα προς τον Σάσσαρη ο οποίος από το δεύτερο δοκάρι άουτ.

54′ (0-5) Διαγώνια πάσα του Αθανασιάδη στον Αρβανίτη με τον επιθετικό των Αποφοίτων να προλαβαίνει την έξοδο του Ζερβού και να πετυχαίνει το τέταρτο προσωπικό του γκολ.

59′ (1-5) Ανατροπή του Παπαδάκη από το Λέννη. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.

63′ Ευθύβολο σουτ του Αθανασιάδη από το ημικύκλιο της περιοχής, εκπληκτική νέα απόκρουση του Ζερβού σε κόρνερ.

70′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Αρβανίτη πάνω από το Ζερβό που έκανε έξοδο όμως ο Μαρίνης με αυτοθυσία έδιωξε πάνω στη γραμμή.

73′ Κάθετη πάσα του Παπακωνσταντίνου στην πλάτη της άμυνας στον Πανάγαρη ο οποίος από θέση τετ α τετ πλάσαρε πάνω στο Βλαστάρη που έδιωξε με έξοδο.

76′ Διαγώνιο σουτ του Αρβανίτη από την αριστερή γωνία της περιοχής σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί.

78′ Ελιγμοί και ντρίπλες από τον Παπαδάκη όμως το σουτ του πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

82′ Σουτ του Κυριακόπουλου μέσα από την περιοχή στο δεξί δοκάρι του Ζερβού.

89’ (2-5) Ανατροπή του Παπαδάκη από τον Δόλλη. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Πατρινός.

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ

NEMESIS: ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ, ΣΑΣΣΑΡΗΣ

ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ: ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ , ΚΑΨΑΛΑΣ , ΚΙΝΤΩΝΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ζερβός Νίκος (Νέμεσις)

Για μας αυτό το παιχνίδι δεν έγινε ποτέ, είμαστε ήδη στις οικογένειες μας, στα τραπέζια στις γαλοπούλες κλπ. Τα παιδιά έπαιξαν πάρα πολύ καλά, δεν θέλουμε να υποβαθμίσουμε ούτε να υποσκελίσουμε κανέναν, όμως εμείς δεν ήμασταν εδώ. Καλές γιορτές σε όλους.

Λέννης Έκτωρας (Απόφοιτοι Deree)

Κάναμε σήμερα την πρώτη μας νίκη παίξαμε πάρα πολύ καλά. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους, στο διαιτητικό τρίο και Καλές γιορτές σε όλους.