28 Νοεμβρίου 2017 21:45 Commercial League 2017-2018 5 90'

1
1
0
0

Έχοντας ένα τρελό ξεκίνημα η Deloitte πέτυχε τέσσερα τέρματα σε 20 λεπτά και έθεσε τις βάσεις για μια μεγάλη νίκη. Ο Ισοκράτης μετά το εφιαλτικό ξεκίνημα κατάφερε να ισορροπήσει το ματς βελτίωσε την αμυντική του διάταξη και προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση και να μειώσει τη διαφορά του σκορ. Η Deloitte που ήταν καλύτερη σε όλες τις γραμμές δοκίμασε διαφορετικά πλάνα για την συνέχεια του Πρωταθλήματος και ο Νικολάου έδωσε σε όλους τους παίκτες να δείξουν τις δυνατότητες τους.

5′ (0-1) Κάθετη πάσα του Γερονικολού στον Πεσιμιτζή ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ.

6′ (0-2) Σέντρα του Πεσιμιτζή προβολή του Χελιώτη από τη μικρή περιοχή στην δεξιά γωνία του Δόση .

8′ (0-3) Κάθετη πάσα το Απέργη στον Πεσιμιτζή με τον επιθετικό της Deloitte να σπάει το offside να μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ στην αριστερή γωνία πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

20′ (0-4) Ατομική προσπάθεια του Πεσιμιτζή το και σέντρα σχεδόν από την γραμμή του άουτ προς τον Μακρής με το εξτρέμ των φιλοξενούμενων να πηδάει πάνω από την μπάλα που κατέληξε στον αμαρκαριστο Κερασίδη ο οποίος με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

35′ Κάθετη πάσα του Ποντίκι στον Δανηλάτη ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας μπήκε στην περιοχή έκανε το πρώτο σου που απέκρουσε αρχικά ο Παπαδημητρίου έκανε και το δεύτερο σουτ για να διώξεις πάνω στη γραμμή ο Εξαρχία.

39′ Μεγάλη ευκαιρία έχασε η Deloitte όταν σε σέντρα του Πεσιμιτζή από τα αριστερά ο Μακρής σε κενή εστία πλάσαρε ψηλά άουτ.

65′ Ατομική προσπάθεια του Πεσιμιτζή από τα αριστερά πέρασε τρεις αμυντικούς έκανε και το διαγώνιο σουτ λίγο άουτ.

70′ Σέντρα του Μάκρη από τα αριστερά κεφαλιά του Λάζου από το δεύτερο δοκάρι ελάχιστα άουτ.

72′ Πάσα του Ντεντιδάκη στον κενό χώρο στον Δανηλάτη με τον επιθετικό του Ιοκάστη να πλασάρει από πλεονεκτική θέση άουτ.

75′ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά του Πεσιμιτζή στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

76′ (0-5) Ανατροπή του Πεσιμιτζή από τον Καρβέλα μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Γερονικολός.

ΠΕΣΙΜΙΤΖΗΣ

ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ: ΝΤΕΝΤΙΔΑΚΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ

DELOITTE: ΑΠΕΡΓΗΣ, ΚΕΡΑΣΙΔΗΣ, ΔΕΔΕΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Γερονικολός (Deloitte):

Ήταν πολύ χάλια ο καιρός. Και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο αλλά εμείς ήμασταν πιο τυχεροί. Καλή συνέχεια στους αντιπάλους μας.

Ντεντιδάκης Αντρέας (Ισοκράτης) :

Προσπαθήσαμε πολύ και φαίνεται από το σκορ. Οι αντίπαλοι ήταν πάρα πολύ καλοί. Ελπίζουμε να έχουμε μια καλύτερη συνέχεια.