Δίκτυο Μεταναστών & Προσφύγων — Μπενρουμπή 0-4

0 - 4

1 Νοεμβρίου 2018 20:45 Commercial Superleague 2018-2019 1 90'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO 35 37 40 87 FT

Με το δεξί ξεκίνησε Η ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ τη χρονιά κόντρα στο ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ στο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής. Μέσα σε πέντε (5) λεπτά κατάφερε να βρει δίκτυα τρεις (3) φορές και να βάλει γερές βάσεις για τη νίκη. Η ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων με τους αντιπάλους να μην μπορούν να βρουν τον τρόπο να αντιδράσουν. Το φιλμ του αγώνα:
9΄ – Πρώτη καλή φάση του αγώνα για το ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. Το δυνατό σουτ του OUTATER απέκρουσε ο ΤΡΥΦΩΝ και η μπάλα πέρασε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο
18΄ – Το φάουλ για την ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ σε καλό σημείο ανέλαβε ο ΚΟΝΔΥΛΙΟΣ με την άμυνα να απομακρύνει τον κίνδυνο
26΄ – Άλλη μια καλή ευκαιρία για την ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ με τους ΚΟΝΔΥΛΙΟ και ΛΙΑΠΗ να συνδυάζονται και το σουτ του πρώτου να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα
34΄ – Ο ΚΟΝΔΥΛΙΟΣ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά και με ατομική ενέργεια προσπάθησε να απειλήσει αλλά το σουτ δεν είχε τύχη και πέρασε άουτ
35΄ GOAL (0-1) – η ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ ανοίγει το σκορ. Ο ΣΙΜΟΣ με μπαλιά ακριβείας έθεσε τον ΚΟΝΔΥΛΙΟ τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα
37΄ GOAL (0-2) – Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον ΚΟΝΔΥΛΙΟ ύστερα από σέντρα ακριβείας του ΡΩΣΣΩΝΗ με τον σκόρερ αμαρκάριστο στο 2ο δοκάρι που πλάσαρε εύστοχα
40΄ GOAL (0-3) – Αέρα τριών τερμάτων για την ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου. Ο ΝΟΜΙΚΟΣ κέρδισε τις κόντρες στο χώρο του κέντρου και με κάθετη μπαλιά τροφοδότησε τον ΛΙΑΠΗ και με σουτ «κεραυνό» δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα
47΄- Το ίδιο σκηνικό στην επανάληψη. Κερδισμένο κόρνερ για την ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ, την εκτέλεση ανέλαβε ο ΝΟΜΙΚΟΣ με την κεφαλιά του ΜΟΥΣΤΡΟΥΦΗ να περνά άουτ
56΄ – Η μπάλα δεν έκανε το χατίρι στον ΝΟΜΙΚΟ να χριστεί σκόρερ όταν το σουτ από δεξιά τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι
60΄ – Μοναδική καλή ευκαιρία για το ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ που δεν είχε όμως ευτυχή κατάληξη. Ο SEDIQ πέρασε κάθετη πάσα στον OUTATER αλλά το σουτ πέρασε ελάχιστα άουτ
70΄ – Ο ΝΟΜΙΚΟΣ τα βάζει με την τύχη του αφού και πάλι το δεξί σουτ μετά την πάσα του ΣΙΜΟΥ βρήκε στο αριστερό δοκάρι και πέρασε άουτ
72΄ – Για δεύτερη φορά η μπάλα σταματά στη ρίζα του δεξί δοκαριού μετά το σουτ του ΚΟΝΔΥΛΙΟΥ
87΄ GOAL (0-4) Με χατ τρικ του ΚΟΝΔΥΛΙΟΥ μετά την πάσα του ΓΡΑΤΣΙΑΤΟΥ η ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ σφράγισε εμφατικά την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα
90΄ – Ο OUTATER δεν μπόρεσε να αλλάξει το σκορ στην τελευταία φάση του αγώνα όταν μετά την εκτέλεση του στημένου από τον ίδιο η μπάλα κατέληξε άουτ