30 Μαΐου 2023 21:30 Commercial League Phase One 2022-2023 90'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 30 34 37 43 44 51 60 70 80 89 FT

Στον αγώνα της 08/06/23 μεταξύ της ομάδας της efood και της ομάδας της Accenture, οι πρώτοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 6-4. Ήταν ένας δυνατός αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες , παλεψαν και οι δύο, έχασαν πολλές ευκαιρίες . Η efood στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 3-2 υπέρ της . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομαδα της efood κατάφερε να κάνει το 4-2 όμως η ομάδα της Accenture δεν τα παράτησε και ισοφάρισε σε 4-4 στο 70’. Και όπως όλα φαινόντουσαν ότι θα πάνε στα πέναλτι , η ομάδα της efood κατάφερε να βάλει άλλα δύο γκολ και να πάρει την πρόκριση .

GAME FILM

30’ (1-0) Ο Τορλαχίδης μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα της efood

34’ (1-1) Ο Πρεβεζιανος έδωσε πάσα στον Αγγελή Α. και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας έτσι το σκορ.

37’ (2-1) Ο Μπουγιούκας Γ. μπήκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ένα καταπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας έτσι προβάδισμα στην ομάδα του.

43’ (2-2) Ο Πρεβεζιανος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-2.

44’ (3-2) Ο Μπουγιούκας Γ. μετά από ατομική προσπάθεια μπήκε μέσα στην μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

51’ (4-2) Ο Πανάγου Θ. βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 4-2.

60’ (4-3) Ο Αγγελής έδωσε πάσα στον Αποστόλου και εκείνος με πλασέ μείωσε σε4-3.

70’ (4-4) Ο Ιωαννίδης βρέθηκε μόνος του έξω από τη μικρή περιοχή και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

80’ (5-4) Η efood κερδισε πέναλτι .Ο Πεττας το εκτέλεσε και η μπάλα κατεληξε στα δίχτυα κάνοντας το 5-4.

89’ (6-4) Ο Παπιδάκης βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 6-4 δίνοντας έτσι την πρόκριση.