DEREE COL.

REPLAYBOYS

Σε ένα παιχνίδι για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Commercial αναμετρήθηκαν οι ομάδες του DEREE COL. και των REPLAYBOYS με τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση καθώς επικράτησαν με σκορ 6-3.  To παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον βγάζοντας ταυτόχρονα μια άγρια ομορφιά καθώς οι REPLAYBOYS προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με τον ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ, το DEREE γύρισε το παιχνίδι με δύο γκολ του ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ μέσα σε πέντε λεπτά ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ ξαναέφερε το ματς στα ίσια. Παράλληλα η θέληση για την πρόκριση και από τις δύο ομάδες καθρεφτιζόταν στον αγωνιστικό χώρο με το πολύ μεγάλο πάθος και τα δυνατά μαρκαρίσματα που συχνά πυκνά επιστράτευσαν. Όλα αυτά όμως πήγαν περίπατο ύστερα από δέκα λεπτά στην επανάληψη όπου με το σκορ ήδη στο 4-2 για το κολέγιο ο ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΟΣ έκανε μια προβολή σε παράλληλη σέντρα από αριστερά όμως αντί για τη μπάλα βρήκε τον ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ ,γεγονός που προκάλεσε γενική σύρραξη και τέσσερις αποβολές. Από κει και ύστερα το ποδόσφαιρο πέρασε σε δεύτερη μοίρα , οι παίκτες και των δύο ομάδων φάνηκαν επηρεασμένοι από αυτήν την αρνητική εξέλιξη παρόλα αυτά έδειξαν διάθεση να επιτεθούν , βγήκαν μπροστά και πέτυχαν άλλα τρία τέρματα.

6΄- GOAL (0-1)

Ωραία αντεπίθεση για τους REPLAYBOYS με τον ΜΑΥΡΟ να βγάζει τον ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ τετ α τετ με τον ΛΙΟΥΜΠΗ και από κει ο πρώην διεθνής άσος δεν θα μπορούσε να αστοχήσει.

16΄- GOAL (1-1)

Ο ΡΩΜΑΝΟΣ φεύγει ταχύτατα από δεξιά και την κατάλληλη στιγμή γυρίζει παράλληλα στον επερχόμενο ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ που σουτάρει δυνατά και δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ.

20΄- GOAL (2-1)

Υποδειγματική αντεπίθεση για το κολέγιο με τους ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΟ να συνδυάζονται και τον τελευταίο ενώ αρχικά φάνηκε να χάνει τον έλεγχο της μπάλας με μια προβολή της τελευταίας στιγμής γύρισε δεξιότερα στον επερχόμενο ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ που σε κενή εστία διπλασίασε τα τέρματά του.

25΄- GOAL (2-2)

Εκτέλεση φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής με τον ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ να στέλνει τη μπάλα στην καρδιά της περιοχής όπου ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ θα νικήσει όλη την άμυνα του DEREE και με γυριστή κεφαλιά θα φέρει το ματς στα ίσια.

39΄-Ωραία γλυκιά σέντρα του ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ που βρίσκει σε πλεονεκτική θέση τον ΔΑΡΖΕΝΤΑ μέσα στη μεγάλη περιοχή , ο τελευταίος όμως θα καθυστερήσει και τελικά θα γυρίσει τη μπάλα αριστερά όμως δεν θα προλάβει να μπει στη φάση κάποιος συμπαίκτης του καθώς οι αμυντικοί του κολεγίου πρόλαβαν και απομάκρυναν.

42΄- Τελευταία φάση πριν την ανάπαυλα με τον ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΟ να μεταβιβάζει στον ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Ν. που θα πατήσει περιοχή όμως δεν πιάνει το πλασέ όπως θα ήθελε και ο ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗΣ μπλοκάρει σταθερά.

48΄- GOAL (3-2)

Ο ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Ν. θα βρεθεί στη μικρή περιοχή σε θέση για γκολ και θα δεχτεί το μαρκάρισμα πριν προλάβει να σουτάρει, πέναλτι για το κολέγιο που αναλαμβάνει να εκτελέσει ο ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους.

50΄- GOAL (4-2)

Ένα προσωπικό τέρμα που πετυχαίνει ο ΡΩΜΑΝΟΣ καθώς φεύγει ξανά ταχύτατα από δεξιά όμως αυτή τη φορά δεν γυρίζει παράλληλα τη μπάλα αλλά τελειώνει μόνος του τη φάση με έναν κεραυνό στο δεξί παραθυράκι της εστίας του ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ.

55΄- Με εννέα παίκτες συνεχίζουν οι δύο ομάδες μετά τις αποβολές των ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ,ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΟΥ-ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ,ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ.

75΄- GOAL (5-2)

Ο ΡΩΜΑΝΟΣ σπάει το offside καθώς ξεκινάει την προσπάθειά του κάτω από τη σέντρα και φτάνει απέναντι από τον κίπερ των REPLAYBOYS όπου θα σημαδέψει σωστά διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα.

80΄- Δυνατό μαρκάρισμα του ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ χωρίς λόγο στη μεσαία γραμμή , με 8 το DEREE στο τελευταίο δεκάλεπτο.

83΄- Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗ να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση αν και λίγο πλάγια και να προσπαθεί να τελειώσει τη φάση όμως στέκεται άτυχος καθώς ο ΛΙΟΥΜΠΗΣ αποκρούει με το ένα χέρι, στη συνέχεια η μπάλα χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι και επιστρέφει στην αγκαλιά του πριν προλάβει να περάσει την γραμμή.

89΄- GOAL (6-2)

Οι άμυνες έχουν χαλαρώσει πλέον αρκετά και οι παίκτες βρίσκουν πολλούς κενούς χώρους στις αντεπιθέσεις, σε μία από αυτές ο ΕΥΕΙΔΗΣ θα διευρύνει το προβάδισμα της ομάδας του.

90΄+ GOAL (6-3)

Τελευταία φάση του αγώνα για τους REPLAYBOYS με τον ΜΑΝΟΥΣΣΟ να βρίσκει το κενό στην αντίπαλη άμυνα και να νικάει τον ΛΙΟΥΜΠΗ μειώνοντας στην εκπνοή.