ANAXX

Πολύ δυναμικά ξεκίνησε τον αγώνα το Deree και από το τρίτο κιόλας λεπτό ευτύχισε να προηγηθεί με πέναλτι και στο 10 λεπτό του αγώνος να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με τρία τέρματα διαφορά. Με τον τρόπο αυτό έφυγε το άγχος από τους παίκτες του Deree και έτσι κατάφερε και επέβαλε το ρυθμό του απέναντι στην ομάδα των ΑΝΝΑΧ η οποία φάνηκε ότι δεν μπορούσε να αντιδράσει στις επιθετικές ενέργειες των αντιπάλων ποδοσφαιριστών. Στην επανάληψη του αγώνα η ομάδα των ΑΝΝΑΧ κατάφερε και ανέβασε στροφές, ισορρόπησε το παιχνίδι δημιουργώντας ευκαιρίες  αλλά τελικά δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

(ΓΚΟΛ 1-0)

Στο 3’ λεπτό επίθεση για το Deree από αριστερά με τον HOSNY να μπαίνει στη μικρή περιοχή και τον ΠΑΠΑΔΑΚΗ να τον ανατρέπει. Εκτέλεση πέναλτι από τον YASSIN  και η μπάλα στα δίχτυα.

(ΓΚΟΛ 2-0)

Στο 5’ λεπτό λάθος της άμυνας των ΑΝΝΑΧ και βγαίνει με κατά μέτωπο επίθεση ο YASSIN ο οποίος πλασάρει γράφοντας το (2-0) για τους γηπεδούχους.

(ΓΚΟΛ 3-0)

Στο 10’ λεπτό οργανωμένη επίθεση από τα δεξιά για το DΕREE η μπάλα φτάνει στον ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ο οποίος βγάζει μια όμορφη σέντρα με τον επερχόμενο YASSIN να σουτάρει τριπλασιάζοντας τα γκολ για τον ίδιο αλλά και την ομάδα του.

Στο 23’ λεπτό φάουλ από τον HOSNY η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό οριζόντιο δοκάρι του ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ.

Στο 29’ λεπτό αντεπίθεση από τα δεξιά για το DEREE με τη μπάλα να έρχεται στον YASSIN ο οποίος κάνει μια διείσδυση στη μεγάλη περιοχή των ΑΝΝΑΧ και το ΛΕΝΗ να τον ανατρέπει – ΠΕΝΑΛΤΥ. Την εσχάτη των ποινών εκτελεί ο HOSNY και ο ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ πέφτοντας σωστά αποκρούει.

Στο 32’ λεπτό μετά από αλλεπάλληλες πάσες των παικτών του DEREE η μπάλα φτάνει στον ΠΑΠΑΔΑΚΗ ο οποίος κάνει ψηλοκρεμαστό σουτ με τον ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ να αποκρούει σε κόρνερ.

Στο 35’ λεπτό πάσα από δεξιά του ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ στον ΠΑΠΑΔΑΚΗ και με τον τερματοφύλακα των ΑΝΝΑΧ εκτός θέσης, σουτάρει ο τελευταίος και η μπάλα άουτ.

(ΓΚΟΛ 4-0)

Στο 38’ λεπτό επίθεση για το DEREE από τα αριστερά με τον YASSIN να βγάζει σέντρα στην άμυνα των ΑΝΝΑΧ και η μπάλα να έρχεται στον ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ο οποίος πλασάρει κάνοντας το (4-0) για το κολέγιο.

(ΓΚΟΛ 5-0)

Στο 41’ λεπτό νέα επίθεση για το DEREE από δεξιά με τον YASSIN να βγάζει νέα σέντρα και τον επερχόμενο ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ να κάνει με όμορφο σουτ το (5-0) για την ομάδα του DEREE.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΓΚΟΛ (5-1)

Στο 47’ λεπτό με ωραία ενέργεια ο ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ξεμαρκάρεται και δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του ΣΕΪΜΕΝΗ.

ΓΚΟΛ (5-2)

Στο 50’ λεπτό νέα επίθεση για τους ΑΝΝΑΧ και εξαιρετικός συνδυασμός του ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ με τον ΚΑΤΣΑΡΙΔΗ και τον τελευταίο να σουτάρει μειώνοντας το σκορ.

Στο 56’ λεπτό λάθος της άμυνας του DEREE εκμεταλλεύεται ο ΔΟΛΛΗΣ ο οποίος πλασάρει με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

ΓΚΟΛ (6-2)

Στο 63’ λεπτό ο GELA  κλέβοντας τη μπάλα στο χώρο του κέντρου κάνει όμορφη ασίστ στον ΠΑΠΑΔΑΚΗ ο οποίος δε δυσκολεύτηκε πλασάροντας να ανοίξει κι άλλο το σκορ για την ομάδα του Κολεγίου.

ΓΚΟΛ (7-2)

Στο 69’ λεπτό κόρνερ για την ομάδα του Κολεγίου με τον ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και τον YASSIN με όμορφη καρφωτή κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 74’ λεπτό δυνατό σουτ από καλή θέση του ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ αναγκάζει στον ΣΕΪΜΕΝΗ με υπερένταση να αποκρούσει.

YASSIN

DEREE : YASSIN, ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, HOSNI

ANNAX : ΔΟΛΛΗΣ, ΚΑΤΣΑΡΙΔΗΣ, ΣΚΕΝΤΖΟΣ

Δηλώσεις

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι. Οι αντίπαλοι ήταν απόφοιτοι από το κολέγιο. Είχαμε την τύχη να κερδίσουμε ένα πέναλτι στην αρχή του αγώνα και με τον τρόπο ξεκλειδώσαμε το παιχνίδι. Εύχομαι καλή συνέχεια στους παλιούς φίλους και συμφοιτητές.