3 Δεκεμβρίου 2019 21:00 Commercial Superleague 2019-2020 6 90'

0
0
0
0

Στο γήπεδο του Αμερικάνικου Κολεγίου και σε αγώνα της έκτης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της COMMERCIAL LEAGUE αναμετρήθηκαν οι ομάδες των DELOITTE και ACCENTURE με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην επικράτηση με τελικό σκορ 4-0. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τους ΓΟΥΛΑ και ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ να σκοράρουν από δύο φορές και να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους, μια νίκη που διαφαινόταν πολύ πιο δύσκολη στο ισορροπημένο πρώτο μέρος όπου μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ όμως το σουτ του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ χτύπησε στην δεξιά κάθετη δοκό. Το γκολ του ΓΟΥΛΑ στο 58ο λεπτό άλλαξε άρδην την εικόνα του ματς. Η DELOITTE απελευθερώθηκε, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και εκμεταλλεύτηκε σε άλλες τρεις περιπτώσεις τις ευκαιρίες που δημιούργησε ενώ η ACCENTURE μην έχοντας και λύσεις στον πάγκο δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση.

10’- Ένα φάουλ για τη DELOITTE από αρκετά μακρινή απόσταση με τον ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ να δοκιμάζει απευθείας και τη μπάλα να παίρνει ύψος και να φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15’- Ξανά ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ θα απειλήσει όταν κοντρολάρει λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και γυρίζει με πρόσωπο στην εστία για ένα δυνατό συρτό σουτ που θα μπλοκάρει όμως ο ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ .

21’- Η πιο μεγάλη φάση στο ματς για την ACCENTURE με τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ να κινείται λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΚΑΤΣΙΚΑ και να πιάνει ένα δυνατό ξαφνικό σουτ , στάθηκε όμως άτυχος καθώς είδε τη μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια να φεύγει άουτ.

24’- Απαντάει ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ όταν με το τακουνάκι πέρασε ανάμεσα σε δύο αντιπάλους και δοκίμασε ένα συρτό διαγώνιο σουτ που κατάφερε με το πόδι να απομακρύνει δύσκολα ο ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ.

33’- Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ACCENTURE έβγαλε τον ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ απέναντι στον ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑ που επιχείρησε έξοδο, ο πρώτος σκόρερ της DELOITTE θέλησε να περάσει τη μπάλα από πάνω του , τα κάταφερε δε βρήκε όμως στόχο καθώς την είδε να φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας.

58΄- GOAL (1-0)

Στην πρώτη ουσιαστικά φάση του δευτέρου ημιχρόνου που δημιουργείται μπροστά από τα καρέ οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ. Ήταν όταν ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ πέρασε πολύ ωραία στον ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ που βρέθηκε σε θέση βολής αλλά ανακόπηκε εξίσου όμορφα από τον ΚΑΡΑΓΛΑΝΗ όμως η πορεία της μπάλας ευνόησε τον ΓΟΥΛΑ που είχε ακολουθήσει τη φάση και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα.

68΄- GOAL (2-0)

Υποδειγματική κίνηση και τελείωμα του ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ όταν κινούμενος από δεξιά άδειασε με προσποιήσεις τον προσωπικό του αντίπαλο και με δυνατό σουτ στην διαγώνιο πέτυχε το πέμπτο προσωπικό τέρμα στη φετινή διοργάνωση.

70’- Φάση για την ACCENTURE με τον ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ να μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή και να φτάνει ως τον ΚΑΝΑΤΑ όμως υπό ασφυκτική πίεση δεν καταφέρνει να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε. Μένει το 2-0.

72’- Ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ βρίσκει χώρο έξω από τη μεγάλη περιοχή και σουτάρει δυνατά στο κέντρο της εστίας, βρίσκεται εκεί ο ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ και με γροθιές απομακρύνει τον κίνδυνο.

73’- Ένα φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει η ACCENTURE , O ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ θα αναλάβει την εκτέλεση, είναι καλοτραβηγμένο όμως θα περάσει δίπλα από τη συμβολή των δοκών μόλις άουτ.

78’- Μια μεγάλη επέμβαση καταγράφεται στο ενεργητικό του ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑ όταν έπεσε στη δεξιά του γωνία και έβγαλε με το ένα χέρι ένα πολύ δυνατό σουτ που εξαπέλυσε από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ.

86΄- GOAL (3-0)

Με μια προσωπική ενέργεια ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, μαρκάρεται αντικανονικά και κερδίζει πέναλτι. Θα αναλάβει ο ίδιος την εκτέλεση και θα ξεγελάσει τον ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑ σκάβοντας τη μπάλα στο κέντρο της εστίας.

90΄- GOAL (4-0)

Ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ και πάλι στο προσκήνιο θα καταγράψει άλλη μια τελική εντός εστίας, ο ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ σε πρώτο χρόνο θα διώξει όμως η μπάλα καταλήγει στον ΜΟΡΦΟΒΑΣΙΛΗ που γυρίζει έξυπνη ασίστ αριστερά του στο ΓΟΥΛΑ που δεν θα δυσκολευτεί από πλεονεκτική θέση να ζευγαρώσει τα τέρματά του.

Κόρνερ :  4-3

Δηλώσεις πρωταγωνιστών:

DELOITTE ( Γούλας Νικόλαος ) : Ήταν ένα ματς που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, παίξαμε καλύτερα, δώσαμε τη μπάλα, προσπαθήσαμε να φτιάξουμε παιχνίδι. Μας βγήκαν καλύτερα και οι φάσεις, συνεχίζουμε έτσι για το καλύτερο”.

ΑCCENTURE  (Κουτσιούμπας Παναγιώτης): Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, ξεκινήσαμε καλά , ισορρόπησαν γρήγορα οι αντίπαλοι. Είχαμε ένα δοκάρι στην αρχή θα μπορούσαμε να έχουμε προηγηθεί. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν κατεβήκαμε ποτέ. Πολύ καλή ομάδα τα παιδιά. Τους εύχομαι καλή συνέχεια, καλή συνέχεια και σε μας και ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα και για μας”.