arηs — efood

1 - 2

9 Μαρτίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 10 90'

arηs KO KO 35 47 70 87 FT

Στον αγώνα της 09- 03 – 23 μεταξύ της ομάδας του Arhs Hellas  και της ομάδας της efood , οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 1-2. Στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες ήταν πάρα πολύ ισορροπημένες όμως μετά από εκείνο το σημείο η ομάδα του Arhs Hellas  ανέβηκε αγωνιστικά και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 1-0 . Στο δεύτερο ημίχρονο όμως το σκηνικό ανατράπηκε η ομάδα της efood πήρε τα ηνία του παιχνιδιού έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες όμως κατάφερε προς το τέλος του αγώνα να γυρίσει το σκορ με 2-1 υπέρ της.

GAME FILM

35′(1-0) Ο Κίγκιλος  σουτάρε έξω από τη μεγάλη περιοχή ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα του ARHS HELLAS

46′ O Ρόδης σουτάρε μέσα από τη  μεγάλη περιοχή όμως ο τερματοφύλακας του ARHS απέκρουσε εγκαίρως .

47′(1-1) Ο Καπελης μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας έτσι το ματς στα ίσια .

55′ Μετά από σέντρα βρέθηκε στην φάση ο Κίτσιος ο οποίος έκανε κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι και έχασε την ευκαιρία για προβάδισμα .

66′ Ο Ρόδης μετά από εξαιρετική μπαλιά του συμπαίκτη του  βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της ARHS όμως απέκρουσε εντυπωσιακά .

70′(1-2) Ο Τηλιγάδας σουτάρε έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δοκαρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα ληγοντας έτσι το ματς .

Διακριθέντες Arhs Hellas : Κίγκιλος , Σταματέρης

Διακριθέντες efood : Ρόδης , Καπελης , Τηλιγάδας.