ANAXX

REPLAYBOYS

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι με φάσεις και γκολ εκατέρωθεν διεξήχθη στο Deere ανάμεσα σε δύο ισάξιες ομάδες. Η ΑΝΝΑΧ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να αιφνιδιάσει πετυχαίνοντας πολύ νωρίς γκολ. Μετά την πάροδο λίγων μόλις λεπτών η ομάδα των REPLAYBOYS έδειξε ότι τελικά δεν αιφνιδιάστηκε από το γρήγορo γκολ που δέχτηκε αλλά αντίθετα μπόρεσε και αντέδρασε όχι μόνο ισοφάρριζοντας αλλά ξεπερνώντας το αρχικό σοκ κατάφερε και διεύρυνε τον δείκτη του σκορ έχοντα την “ασφάλεια” των δύο τερμάτων διαφορά. Το γεγονός αυτό αφύπνισε την ομάδα της ΑΝΝΑΧ η οποία με αντεπίθεση διαρκείας και παίζοντας ωραίο κατά περιόδους ποδόσφαιρο κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσα. Το τελικό 3-3 κρίνεται απόλυτα δίκαιο και για τις δύο ομάδες που πρόσφεραν ωραίο ποδόσφαιρο.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΓΚΟΛ (1-0)

Στο 3’ λεπτό έπειτα από όμορφη εκτέλεση κόρνερ του ΣΥΡΙΓΟΥ σηκώθηκε στο ύψος του πέναλτι ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  και με όμορφη κεφαλιά έγραψε πολύ νωρίς το 1-0 για την ομάδα της ΑΝΝΑΧ.

ΓΚΟΛ (1-1)

Στο 7’ λεπτό του αγώνα μπόρεσε και αντέδρασε νωρίς η ομάδα των REPLAY BOYS και με επίθεση διαρκείας μπροστά από τα καρέ του ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ  ο ΓΚΡΕΚΑΣ  κατάφερε και με όμορφο πλασέ έκανε το 1-1.

Στο 10’ λεπτό του αγώνα μετά από βολέ του ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ η μπάλα πέρασε στο ύψος της σέντρας και με όμορφη κεφαλιά – πάσα ο ΚΑΤΣΑΡΙΔΗΣ βγάζει  στην αριστερή πλευρά της άμυνας των REPLAY BOYS τον ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ όπου πλασάρει και με ωραίο τρόπο ο ΒΛΑΣΤΑΡΗΣ αποκρούει.

ΓΚΟΛ (1-2)

Στο 15’ λεπτό μετά από οργανωμένη επίθεση της ομάδας των REPLAYBOYS ήρθε η σειρά του ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ να βρεθεί σε θέση βολής και με όμορφο πλασαριστώ σουτ έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα των REPLAYBOYS.

ΓΚΟΛ (1-3)

Στο 18’ λεπτό του αγώνα και μετά από έξοχο συνδυασμό του ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ με τον  ΚΑΤΣΑΡΙΔΗ ο τελευταίος κάνει ένα αδύναμο σουτ όπου αποκρούει ο ΒΛΑΣΤΑΡΗΣ  και στην επαναφορά της μπάλας ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ με πλασέ γράφει το 1-3.

ΓΚΟΛ (2-3)

Στο 30’ λεπτό του αγώνος και έπειτα από νέα εκτέλεση κόρνερ αυτή τη φορά από τα δεξιά του ΚΑΤΣΑΡΙΔΗ έπειτα από αδράνεια της άμυνας των REPLAYBOYS o ΜΑΝΙΑΤΗΣ με δυνατό σουτ μειώνει το σκορ για την ομάδα της ΑΝΝΑΧ.

Στο 34’ λεπτό μια θαυμάσια ευκαιρία για την ομάδα των REPLAYBOYS όπου με όμορφο πλασέ ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ και με τον τερματοφύλακα να βρίσκεται εκτός θέσης δεν κατάφερε να σκοράρει καθώς το πλασέ του κόπηκε πάνω στη γραμμή από τον RAMI.

ΓΚΟΛ (3-3)

Στο 43’ λεπτό του αγώνος μετά από εκτέλεση φάουλ στο κέντρο του γηπέδου παίρνει τη μπάλα ο ΣΤΟΥΓΙΑΝΤΖΙΚΗΣ και με υπέροχη σέντρα βρίσκει τον ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟ που με έξοχο σουτ  ισοφαρίζει για την ομάδα της ΑΝΝΑΧ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 47’ λεπτό του αγώνος πρώτη καλή στιγμή για β’ ημίχρονο για την ομάδα της ΑΝΝΑΧ όπου ο RAMI με όμορφο σουτ από ύψος της μεγάλης περιοχής δεν κατάφερε να σκοράρει αφού ο ΒΛΑΣΤΑΡΗΣ έδιωξε με υπερένταση την μπάλα σε κόρνερ.

Στο 50’ λεπτό του αγώνος ήρθε και η πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα των REPLAYBOYS όπου με όμορφο συνδυασμό και έπειτα από κάθετη πάσα του στον ΚΑΣΙΝΑΚΗ o τελευταίος πλασάρει και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ.

Στο 59’ λεπτό έξοχη συνεργασία του ΠΑΠΑΔΑΚΗ  με τον ΣΥΡΙΓΟ  βγάζει σε θέση βολής τον τελευταίο όπου με ένα δυνατό σουτ η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

Στο 72’  λεπτό δοκάρι για την ομάδα των REPLAYBOYS με ΚΑΣΙΝΑΚΗ όπου μετά από πάσα του ΖΟΜΠΟΛΑ από τα αριστερά βρέθηκε σε θέση βολής και με ένα δυνατό σουτ η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι.

Στο 78’ λεπτό ο ΜΑΝΙΑΤΗΣ με όμορφη κούρσα από τα δεξιά πέρασε τη μισή ομάδα των REPLAYBOYS και έκανε ένα δυνατό πλασέ με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Στο 82’ λεπτό μια ωραία αντεπίθεση για την ομάδα των REPLAYBOYS η μπάλα έρχεται στον ΖΟΜΠΟΛΑ και με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή αναγκάζει τον ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ να κάνει μια όμορφη απόκρουση σώζοντας τη βέβαιη παραβίαση της εστίας του.

Δηλώσεις

Είναι το πρώτο ματς που έχουμε παίξει όπως θα θέλαμε γιατί ξέρουμε το γήπεδο. Τώρα πρέπει συγκεντρωθούμε για τον επόμενο αγώνα και να βελτιώσουμε τις λεπτομέρειες.