ANAXX

DEREE COLLEGE

Σε ένα ματς κυπέλου συναντήθηκαν και πάλι απόφοιτοι και νέοι φοιτητές του κολεγίου με τελικό σκορ 4-1. Στο πρωτο ημιχρονο η ομαδα ΑΝΑΧΧ προηγήθηκε στο σκορ νωρις και δέχθηκε την ισοφάριση σχετικά νωρίς. Το ματς κυλουσε ισοπαλο για το ημιχρονο αλλα ενα γκολ του Yassin διαμόρφωσε το 2-1 πριν το ημίχρονο. Στο δευτερο μερος η ομαδα του κολεγιου ανεβασε στροφες χανοντας πολλές ευκαιριες, κυριάρχησε πετυχαίνοντας αλλα 2 γκολ και με πολλές χαμηλές ευκαιριες το ματς έληξε με το ευρύ σκορ 4-1.

7′ Ο Θεοδωρίδης έδωσε πάσα στον Παπαδάκη ο οποίος σούταρε με δυνατό σουτ όμως ασθενής απόκρουση του τερματος..

10′(1-0) Ο Αντωνόπουλος έδωσε πάσα στον Ράμι ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Anaxx.

11′(1-1) Έγινε το 1-1 έπειτα από αυτογκολ του Ράμι.

13′ Δυνατό σουτ του Σιλβεστρίδη όμως ασθενής απόκρουση του τέρματος.

15′ Στημένο φάουλ από την πλευρά του DEREE απευθείας σουτ από τον Αποστολόπουλο όμως η μπάλα κατέληξε άουτ .

22′ Πάσα του Σκέντζου στο Ράμι ο οποίος πλάσαρε και η μπάλα κατέληξε κόρνερ μετά από κόντρα του τερματοφύλακα.

42′ (1-2) Έδωσε πάσα στον Yassin ο οποίος με πλασέ σκοραρε και πέρασε μπροστά η ομάδα του Deree.

51′ O Yassin έδωσε πάσα στον Σιλβεστρίδη ο οποίος με δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

60′(1-3) Ο Yassin μετά από σέντρα έδωσε πάσα στον Ευείδη ο οποίος σκοραρε με πλασέ.

65′ Ο Yassin έκανε δυνατό σουτ όμως ασθενής απόκρουση του τέρματος.

76′ Μετά από ατομική προσπάθεια του Yassin με κενό τέρμα αλλά αστόχησε και η μπάλα κατέληξε άουτ.

77′(1-4) Μετά από σέντρα του Ευείδη ο Yassin σκόραρε τελειώνοντας έτσι το ματς.

YASSIN

ANAXX : ΣΚΕΝΤΖΟΣ , ΡΑΜΙ , ΜΑΝΙΑΤΗΣ.

DEREE COLLEGE : YASSIN , ΕΥΕΙΔΗ , ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗΣ.

Δηλώσεις

Παίξαμε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με τα παιδιά του Deree ,παίξαμε πάρα πολύ καλά τα πρώτα δέκα λεπτά , είμασταν πολύ παραγωγικοί στο πρώτο ημίχρονο. Προηγηθήκαμε στην αρχή με το γκολ του Ράμι όμως τα παιδιά ήταν σε πιο καλή φυσική κατάσταση. Καλή συνέχεια σε όλους