Accenture — Wolt

3 - 2

14 Απριλίου 2023 21:00 Commercial League Phase One 2022-2023 14 0'

KO KO 5 27 31 52 63 FT

Όμορφος αγώνας διεξήχθη το βράδυ της Τρίτης , μεταξύ ACCENTURE και WOLT . Πέντε τέρματα , πολλές φάσεις και εναλλαγές στο σκορ κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τη του αγώνα . Οι γηπεδούχοι πήραν πολύ γρήγορα προβάδισμα στο σκορ όταν στο 5o λεπτό ο Παίζης με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα . Μεγάλη χαμένη ευκαιρία σπατάλησε ο Παπαευθυμίου , όταν απέναντι από τον Κουτσιούμπα , δε κατάφερε να σκοράρει . Το πλασέ του Γεωργακόπουλου στο 27o λεπτό βρήκε στόχο και οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια . Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μιλόβι έφερε τα πάνω κάτω στον αγώνα , όταν με κοντινό σουτ έκανε το 1-2 . Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου , στο 52o λεπτό , ο Βελκόπουλος πήρε το «ριμπάουντ» από διώξιμο αμυντικών και με ένα κεραυνό έστειλε τη μπάλα στον ουρανό της εστίας για το 2-2 . Δοκάρι για τη wolt στο σουτ του Βουγιουκαλάκη στο 57o . Οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και στο 63o με σουτ του Φουντουκίδη, πήραν ξανά προβάδισμα στο σκορ . Μοναδικό χαμένο τετ α τετ του Μιλόβι ελάχιστες στιγμές πριν τη λήξη του αγώνα , διατήρησε το σκορ στο 3-2 .