ACCENTURE

STOIXIMAN

Μόλις τριάντα λεπτά χρειάστηκε η ομάδα της STOIXIMAN για να πετύχει τρία γκολ και να «καθαρίσει» τον αγώνα απέναντι στην ομάδα της ACCENTURE. Η STOIXIMAN βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας το απόλυτο των νικών στις πέντε πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της COMMERCIAL LEAGUE, συγκεντρώνοντας δεκαπέντε βαθμούς! Ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις, καθώς οι φιλοξενούμενοι παρατάχτηκαν με πολλές αλλαγές στη σύνθεση τους και χωρίς το βασικό τους «πυροβολικό» ΜΠΟΤΗ Γεώργιο. Το παιχνίδι ξεκίνησε με αναγνωριστικές πάσες από τις δύο ομάδες και τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας.  Η ανωτερότητα τους ήταν εμφανής και παίζοντας στο ρελαντί χρειάστηκαν δεκαπέντε λεπτά για να ανοίξουν το σκορ!

Το φιλμ του αγώνα:

15΄ – GOAL (0-1)

Πρώτη οργανωμένη επιθετική προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, με τον ΛΙΡΙΤΣΗ να σεντράρει και τον ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ να σκοράρει με κεφαλιά από την μικρή περιοχή.

21΄ – GOAL (0-2)

Λάθος της αμυντικής γραμμής της γηπεδούχου ομάδας, με τον ΤΖΑΛΑΒΡΑ να κλέβει την μπάλα στα δεξιά, να πασάρει στον ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ που έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, χωρίς να αφήσει περιθώριο αντίδρασης στον ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟ.

30΄ – GOAL (0-3)

Νέα επιθετική προσπάθεια για την ομάδα της STOIXIMAN. Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους ΜΙΚΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ και ΤΖΑΛΑΒΡΑ, με τον δεύτερο να κάνει το  ψηλοκρεμαστό σουτ και τον ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟ να αποκρούει ασθενώς στην δεξιά του γωνία. Μετά την απόκρουση πήρε το ριμπάουντ ο ΛΙΡΙΤΣΗΣ που πλάσαρε τον τερματοφύλακα από το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά.

38΄ – Η ομάδα της ACCENTURE προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως να μπορεί να πατήσει στην περιοχή των φιλοξενούμενων. Όλες οι επιθετικές προσπάθειες τελείωναν με μακρινά σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Σ’ ένα απ’ αυτά που επιχείρησε ο ΚΟΥΦΟΥΛΗΣ, από τα αριστερά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του ΡΑΘΩΣΗ.

Με το υπέρ της σκορ στο 0-3 ο προπονητής της ομάδας της STOIXIMAN έκανε τις αλλαγές του στο δεύτερο μέρος, βάζοντας τους αναπληρωματικούς να πάρουν χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι.

52΄ – Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ωραία εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά και από μέση απόσταση από τον ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟ, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξιό δοκάρι του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

60΄ – Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ACCENTURE να μειώσει το σκορ. Κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της STOIXIMAN, ο ΚΟΥΦΟΥΛΗΣ βγήκε μόνος του απέναντι από τον ΡΑΘΩΣΗ, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει.

68΄ – Δυνατό σουτ του ΡΑΠΤΗ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε ωραία στην δεξιά του γωνία ο ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ και μετά έδιωξαν την μπάλα οι αμυντικοί.

80΄ – Τελευταία φάση του αγώνα για τους φιλοξενούμενους. Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά από τον ΧΗΡΗ που είχε περάσει αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

Δηλώσεις

«Είχαμε δύσκολο έργο από την αρχή, το ξέραμε, με την καλύτερη ομάδα όπως φαίνεται της κατηγορίας, το παλέψαμε. Στο πρώτο ημίχρονο δεχτήκαμε τρία γκολ, στο δεύτερο νομίζω πήγαμε λίγο καλύτερα. Συνεχίζουμε, καλή συνέχεια στα παιδιά».

ΣΕΡΕΛΕΑΣ Παναγιώτης

Αρχηγός, ACCENTURE

ACCENTURE

Κορνερ

STOIXIMAN

Κορνερ

«Συγχαρητήρια στα παιδιά στην ACCENTURE, καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και πάμε για το επόμενο παιχνίδι».