30 Μαΐου 2023 22:00 Commercial Cup 2022-2023 90'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 15 27 65 FT

Στον αγώνα της 30/05/23 μεταξύ της ομάδας της Accenture και της ομάδας της Motor oil οι δεύτερη κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 1-2. Ήταν ένας  εντυπωσιακός αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες , έχασαν πολλές ευκαιρίες και οι δύο ομάδες. Η ομάδα της Motor oil στο πρώτο ημίχρονο πίεσαν αρκετά και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0. Η ομάδα της accenture πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να μειώσει σε 1-2 όμως αυτό δεν ήταν αρκετό .

GAME FILM

15’ (0-1) Ο Γκάτζιας έδωσε πάσα στον Σταγάκη και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Motor oil.

27’ (0-2) Μετά από βολέ του τερματοφύλακα της Motor oil ο Τσιούμας τσίμπησε την μπάλα και εκείνος με λόμπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2.

65’ (1-2) Ο Ντουνιάς βρέθηκε μόνος του έξω από τη μικρή περιοχή και με πλασέ μείωσε σε 1-2.