ACCENTURE

ΤΟΞΟΤΗΣ ΠΕΥΚΗΣ

Ένα δυνατό παιχνίδι γεμάτο ένταση διεξήχθη στο Αμερικανικό Κολέγιο (Deree) ανάμεσα στην ομάδα της ACCENTURE και αυτή του ΤΟΞΟΤΗ ΠΕΥΚΗΣ.
Η κυριαρχία και η επικράτηση με σκορ 4-1 της ACCENTURE κρίνεται δίκαιη καθόσον μετά από αρκετό διάστημα αποχής από τους αγωνιστικούς χώρους έδειξε να μην επηρεάζεται καθόλου, καθόσον εμφανίστηκε σε όλο διάστημα με σοβαρότητα και ομαδικότητα στο παιχνίδι της και με τον τρόπο αυτό κατάφερε και επέβαλε το ρυθμό της απέναντι σε μια καλά στημένη ομάδα, αυτή του ΤΟΞΟΤΗ η οποία από τη μεριά της έπαιξε ένα στρωτό ποδόσφαιρο, το οποίο όμως δεν είχε τα ανάλογα αποτελέσματα.

A’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 5’ λεπτό κλέψιμο της μπάλας στο χώρο του κέντρου από τον ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ βγάζει με κάθετη μπαλιά από την αριστερή πλευρά σε καλή θέση του ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ο οποίος επιχειρεί ένα σουτ με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
(ΓΚΟΛ 1-0)
Στο 9’ λεπτό εξαιρετική ενέργεια από τον ΜΑΡΙΣΑΝΟΓΛΟΥ από την αριστερή πλευρά της άμυνας του ΤΟΧΟΤΙ ο οποίος βγάζει μόνο του τον ΝΤΙΝΟ ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ ανοίγει το σκορ για την ομάδα της ACCENTURE.
Στο 14’ λεπτό οργανωμένη επίθεση για την ομάδα του ΤΟΧΟΤΙ με τον ΖΗΚΟ να βρίσκει όμορφα του ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ ξεμαρκάριστο στη δεξιά πλευρά της άμυνας της ΑCCENTURE ο οποίος με εξαιρετική σέντρα βρίσκει τον αμαρκάριστο ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ που έπιασε μια κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
Στο 16’ λεπτό κάθετη μπαλιά του ΠΑΙΖΗ βρίσκει τον ΝΤΙΝΟ ο οποίος σουτάρει υπό πίεση με τον ΓΑΖΕΠΙΔΗ να μπλοκάρει τη μπάλα.
Στο 20’ λεπτό μετά από οργανωμένη επίθεση της ACCENTURE η μπάλα φτάνει στον ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗ ο οποίος βρίσκει σε ωριαία θέση το ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ ο οποίος σουτάρει με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.
Στο 26’ λεπτό εξαιρετική ενέργεια για την ομάδα του ΤΟΧΟΤΙ με τον ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ να βρίσκει όμορφα τον ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ ο οποίος επιχειρεί ένα σουτ με τη μπάλα να περνάει σουτ.
Στο 30’ λεπτό κάθετη μπαλιά του ΠΕΤΡΟΥ ΖΗΚΟΥ βρίσκει σε πλεονεκτική θέση τον ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ που σουτάρει με τον ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗ να αποκρούει.
Στο 33’ αντεπίθεση για την ομάδα της ACCENTURE από τα αριστερά με τον ΜΑΡΙΣΤΑΝΟΓΛΟΥ να συνεργάζεται με τον ΝΤΙΝΟ και τον τελευταίο να βγάζει όμορφη σέντρα και τον ΠΛΑΣΚΟΒΙΤΗ να πλασάρει άουτ.
Στο 35’ λεπτό εξαιρετική ενέργεια με τον ΝΤΙΝΟ από τα αριστερά ο οποίος αφού απέφυγε δυο αντιπάλους βγάζει όμορφη σέντρα με τον ΜΑΡΙΣΤΑΝΟΓΛΟΥ να πλασάρει άουτ.
Στο 42’ λεπτό οργανωμένη επίθεση για την ομάδα του ΤΟΧΟΤΙ με τον ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ να συνεργάζεται με τον ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ και τον τελευταίο να επιχειρεί ένα δυνατό σουτ με τη μπάλα να περνάει άουτ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 50’ λεπτό οργανωμένη επίθεση για τον ΤΟΧΟΤΙ με τον ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ να βρίσκει σε πλεονεκτική θέση του ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ο οποίος σουτάρει με τον ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗ να μπλοκάρει τη μπάλα.
Στο 54’ λεπτό αντεπίθεση για την ομάδα της ACCENTURE με τον ΚΑΡΑΓΛΑΝΗ να συνδυάζεται με τον ΜΑΡΙΣΤΑΝΟΓΛΟΥ και τον τελευταίο να σουτάρει άουτ.
Στο 61’ λεπτό εξαιρετική ενέργεια για την ΑCCENTURE με το ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟ να κάνει εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά και να βρίσκει τον ΝΤΙΝΟ στην καρδιά της άμυνας με τον τελευταίο να πιάνει κεφαλιά και τη μπάλα να περνάει άουτ.
Στο 68’ λεπτό οργανωμένη επίθεση για τον ΤΟΧΟΤΙ με τον ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ να βρίσκει τον ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ ο οποίος επιχειρεί δυνατό σουτ με τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 72’ λεπτό κάθετη μπαλιά από το χώρο του κέντρου με τον ΤΣΟΛΚΑ να βρίσκει το ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ σε πλεονεκτική θέση και τον τελευταίο να πλασάρει άουτ.
(ΓΚΟΛ 2-0)
Στο 74’ λεπτό οργανωμένη επίθεση για την ομάδα της ACCENTURE με τον ΝΤΙΝΟ να συνεργάζεται με τον ΚΑΡΑΓΛΑΝΗ και τον τελευταίο να βγάζει με κάθετη μπαλιά μόνο του τον ΜΑΡΙΣΤΑΝΟΓΛΟΥ ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον ΓΑΖΕΠΙΔΗ διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του.
(ΓΚΟΛ 2-1)
Στο 78’ λεπτό εξαιρετική επίθεση για την ομάδα του ΤΟΧΟΤΙ με τον ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ στο χώρο του κέντρου να βγάζει με κάθετη μπαλιά τον ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ο οποίος με τη σειρά του βρίσκει ξεμαρκάριστο στο ύψος της μεγάλης περιοχής τον ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ ο οποίος πλάσαρε με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗ.
Στο 81’ λεπτό αντεπίθεση για την ΑCCENTURE με τον ΤΟΠΧΑΡΑ από τα αριστερά να επιχειρεί σέντρα βρίσκοντας τον ΝΤΙΝΟ να πλασάρει άουτ.
Στο 83’ λεπτό όμορφος συνδυασμός για την ομάδα του ΤΟΧΟΤΙ με τον ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ να συνδυάζεται με το ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ο οποίος βρίσκει το ΔΟΥΣΗ ΝΙΚΟ σε πλεονεκτική θέση με τον τελευταίο να σουτάρει και τον ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗ να μπλοκάρει τη μπάλα.
(ΓΚΟΛ 3-1)
Στο 84’ λεπτό αντεπίθεση από τα αριστερά με τον ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟ να αποφεύγει δύο αντιπάλους και κάνοντας σέντρα να βρίσκει τον ΝΤΊΝΟ ο οποίος πλασάρει με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του ΓΑΖΕΠΙΔΗ.

(ΓΚΟΛ 4-1)
Στο 86’ λεπτό οργανωμένη επίθεση για την ΑCCENTURE από τα δεξιά με το ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟ να κάνει μια κούρσα και να βρίσκει τον ΝΤΙΝΟ μόνο του στο ύψος της μεγάλης περιοχής ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του ΓΑΖΕΠΙΔΗ.

Παιχνίδι σήμερα μετά από αρκετό καιρό. Αν και έιχαμε αρκετές απουσίες τα παιδιά που ήρθαν στάθηκαν πολύ καλά και απέναντι σε μια καλή ομάδα καταφέραμε και κερδίσαμε 4-1. Πάμε για το τελευταίο μάτς να κλείσει η σεζόν καλά.