22 Νοεμβρίου 2022 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 4 0'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 10 25 36 55 57 68 70 79 FT

Στον αγώνα ανάμεσα στην ομάδα της  Accenture και στην αντίστοιχη του Δράκοντα είχαμε ένα εντυπωσιακό ματς υπέρ της δεύτερης καθώς από τα πρώτα λεπτά η Accenture δέχτηκε δύο γκολ. Η ομάδα της Accenture προσπάθησε να μειώσει το σκορ καθώς το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-2 . Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πιο οργανωμένοι και συγκεντρωμένοι όμως η ομάδα του Δράκοντα δεν τους άφησε περιθώρια καθώς ήταν πιο αποτελεσματική και άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-4 . Η Accenture προσπάθησε να μειώσει , πίεζε πολύ όμως δεν τα κατάφεραν.

GAME STORY

10`(0-1) Μετά από λαθος της άμυνας της Accenture ο Κεσσές το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Δράκωντα.

25` (0-2)Το Τσέγας από την ομάδα του Δράκωντα βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή έκανε ένα πλασε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

28` Ο Γκιόκα έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε εγκαίρως.

36` (1-2) Μετά από λαθος της άμυνας του Δράκωντα , ο Μαρκάκης έκανε πλασέ και μείωσε το σκορ σε 1-2.

55` (1-3)  Ο Μπαρελιέ έδωσε πάσα στον Κεσσέ και εκείνος πλασαροντας έκανε το 1-3

57` (1-4) Μετά από φάουλ το Τσαλιαγκός σούταρε και πήγε η μπάλα κατευθείαν στα δίχτυα.

68` (2-4) Ο Μαρκάκης έδωσε πάσα και ο Κοντοσης με πλασέ έκανε το 2-4.

70` (2-5)  Ο Γκιόγκα βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και έκανε το 2-5.

79` (2-6) Ο Καραμανεας με ατομική προσπάθεια μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή από δεξιά πλασαροντας εύστοχα στη δεξιά γωνία γράφοντας το 2-6.