Red Cards
0
0

Άρθρο

Στον αγώνα της 06-04-23 μεταξύ της ομάδας του Σόλωνα και της ομάδας του Deree ,οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 3-5. Ήταν ένας συναρπαστικός αγώνας καθώς υπήρχαν πολλές ανατροπές και χαμένες ευκαιρίες. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Deree ήταν πιο πιεστική ,πιο αποτελεσματική κατάφεραν να διευρύνουν το σκορ και να πάνε στο ημίχρονο με σκορ 3-0 . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σόλωνα προσπάθησε πάρα πολύ , έχασε ευκαιρίες , πάλεψε πολύ να μειώσει το σκορ. Δυνάμωσαν αρκετά καθώς κατάφεραν να μειώσουν σε 3-4. Όμως η ομάδα του Deree δεν τα παράτησε καθώς κατάφεραν να βάλουν άλλο ένα γκολ στην λήξη του αγώνα.

GAME FILM

10’ (0-1) Ο Rezk Youssef σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα του Deree.

20’ (0-2) Ο Rezk Y, έδωσε πάσα στον Παπαδογιώργο και με ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2.

25’ (0-3) Ο Elsayed έδωσε πάσα στον Kariyani και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-3.

50’ (0-4) Ο Abdelkader μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

65’ (1-4) Ο Ρουμπάκος βρέθηκε μόνος του μες στη μικρή περιοχή και με πλασέ μείωσε σε 1-4.

75’ (2-4) Ο Συρίγος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και η ομάδα του Σόλωνα κατάφερε να μειώσει σε 2-4.

77’ (3-4) Ο Συρίγος για ακόμα μία φορά έκανε το ίδιο μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-4.

89’ (3-5) Ο Παπαδογιώργος πέρασε την άμυνα του Σόλωνα μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα .