Σολων

Γευσηνους

Ήταν ένα όμορφο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο δέχτηκε η ομάδα των δικηγόρων ένα γκολ στο 10 λεπτό από τον Ντρενόβα. Η ομάδα των δικηγόρων είχε πάρα πολλές ελλείψεις όμως η ομάδα Γευσήνους κατάφερε το ημίχρονο να το τελειώσει με 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα Γευσήνους ανέβασε ρυθμούς και κατάφερε να βάλει άλλα δύο γκολ. Παρά τις προσπάθειες του Σόλων κατάφερε και έβαλε δύο γκολ , κατάφεραν να τους φτάσουν με το σκορ να κυμαίνεται στο 2-3 όμως οι αντίπαλοι κατάφεραν να βάλουν άλλο ένα γκολ και έτσι να λήξει ο αγώνας.

6′ Aτομική προσπάθεια του Ντρενόβα από την αριστερή πλευρά όμως αστόχησε και η μπάλα κατέληξε άουτ .

10′ (0-1)′ Ο Καλογήρου έδωσε πάσα στον Ντρενόβα ο οποίος σκόραρε ψιλοκρεμαστά και άνοιξε το σκορ για την Γευσήνους.

21′ Ο Αλεξίου έδωσε πάσα στον Ντρενόβα ο οποίος όμως αστόχησε από τα αριστερά .

30′ Μετά από ατομική προσπάθεια του Θανασαϊ ο οποίος έκανε δυνατό σουτ όμως ασθενής απόκρουση του τερμάτος .

40′ Ο Λαδακάκος έδωσε πάσα στον Τσαγκαρογιάννη ο οποίος έκανε δυνατό σουτ όμως ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα .

44′ (0-2) Ο Σαρέλης έδωσε πάσα στον Θανασαϊ ο οποίος σκόραρε με πλασέ.

56′ (1-2) Ο Τσώνης έδωσε πάσα στον Παλαιογιάννη ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά.

70’′ (2-2) Ο Λαδακάκος έκανε δυνατό σουτ όμως ασθενής απέκρουση του τερματοφύλακα και στο τέλος πήρε την μπάλα ο Υφαντής και σκόραρε στο δεξί κάθετο δοκάρι με δυνατό σουτ.

76′ (2-3) Μετά από στημένο φάουλ και απευθείας σουτ του Θανασαϊ ο οποίος σκόραρε.

85′ (2-4) Πέναλντι του Καλογήρου μετά από φάουλ του τέρματος , ο οποίος το εκτέλεσε και σκόραρε.

ΝΤΡΕΝΟΒΑ

ΣΟΛΩΝ : ΒΛΑΧΑΚΗΣ , ΤΣΑΓΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ , ΠΑΛΑΙΟΓΙΑΝΝΗΣ.

ΓΕΥΣΗΝΟΥΣ : ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ , ΘΑΝΑΣΑΪ , ΥΦΑΝΤΗΣ.

Δηλώσεις

Παίξαμε με μια πολύ καλή άξια αντίπαλο , ήταν πάρα πολύ καλοί παίκτες. Εμείς κάναμε ότι  μπορούσαμε , πιστεύω τα πήγαμε πάρα πολύ καλά σε σημείο να ισοφαρίσουμε από εκεί και πέρα βγήκε κούραση λόγω του δικηγορικού αγώνα του Σαββάτου . Γενικά είμαστε ικανοποιημένη για την απόδοση μας καλή τύχη στα παιδιά.