Προσφυγικο δικτυο

Σκλαβενίτης

Άλλο ένα όμορφο ματς απέναντι στην ομάδα δίκτυο μεταναστών και το Σκλαβενίτη. Στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε το δίκτυο να βάλει τρία γκολ παρά τις ελλείψεις των αντιπάλων και το ημίχρονο τελείωσε 3 -1. Το δίκτυο κόντραρε αρκετά το Σκλαβενίτη μόνο με ένα επιθετικό και κατάφερε στο στο δεύτερο ημίχρονο να βάλει άλλα δύο γκολ. Όμως ο Σκλαβενίτης παρά τις ελλείψεις που είχε κατάφερε να βάλει άλλο ένα γκολ όμως δεν ήταν εφικτό να κερδίσει το παιχνίδι.

13′ (1-0) Ο Οbama έδωσε πάσα στον Acamaka ο οποίος σκόραρε με πλασέ και άνοιξε το σκορ για το προσφυγικό δίκτυο.

15′ (2-0) O Οbama έδωσε πάσα στον Οrega ο οποίος σκόραρε πλασάροντας.

20′ O Obama έκανε ατομική προσπάθεια σούταρε με δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

37′ (2-1) Ο Κοτσιαυτης έδωσε πάσα στο Λιάκο ο οποίος με πλασέ σκόραρε.

39′ Ο Vitalis μετά από ατομική προσπάθεια έκανε σουτ μέσα από την μικρή περιοχή όμως αστόχησε και η μπάλα κατέληξε άουτ.

43′ νέα ευκαιρία για το δίκτυο όπου ο Goralden έδωσε πάσα στον Orega ο οποίος με δυνατό σουτ αστόχησε.

45′ (3-1) Ο Onyema μετά από ατομική προσπάθεια έκανε πλασέ και σκόραρε στα δίχτυα του αντίπαλου.

48′ (3-2)  Μετά το γκολ  του δικτύου προήλθε το γκολ του Στάμου ο οποίος με πλασέ σκόραρε.

58′ Eγινε πέναλντι μετά από το χέρι του Ρούσσου όμως το πέναλντι το αστόχησαν.

67′ (4-2) Ο Orega μετά από ατομική προσπάθεια σκόραρε με πλασέ.

91′ (5-2) Ο Orega μετά από ατομική προσπάθεια και πάλι πλάσαρε και τελείωσε το παιχνίδι.

OREGA

ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ : ΣΤΑΜΟΣ,  ΡΟΥΣΣΟΣ

ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ : ONYEMA , ACAMAKA.

Δηλώσεις

Μας έλειπαν τέσσερις βασικοί παίκτες αλλά έχουμε μεγάλο ρόστερ σεβαστήκαμε τον αντίπαλο και παίξαμε μόνο με έναν επιθετικό σκοράροντας στις αντεπιθέσεις στο κύπελλο. Στόχος είναι να παίζουν οι καλοί ενώ στο πρωτάθλημα να χαίρονται όλοι το παιχνίδι.

Κορνερ

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι κυπέλλου το οποίο το είδαμε λίγο διεκπεραιωτικά με αποτέλεσμα να χάσουμε με καθαρό σκορ δεδομένου ότι είχαμε ήδη προκριθεί. Κατεβήκαμε με ελλείψεις βασικών παικτών και βάλαμε και δύο νέους παίκτες του που έπρεπε να δούμε.το δίκτυο κατέβηκε πλήρως και ήθελε πάρα πολύ τη Νίκη έπαιξαν με πάθος και ήταν πάρα πολύ καλή ειδικά επιθετικά. Μπράβο στα παιδιά πρώτη στον όμιλο εμάς δεν μας απασχολούσε το αν θα περάσουμε πρώτοι ή δεύτεροι γιατί πλέον στο νοκ άουτ στο προημιτελικό θα κατέβουμε να παίξουμε με όλα τα όπλα μας για την πρόκριση στους τέσσερις . Συγχαρητήρια στο δίκτυο μεταναστών.τους ευχόμαστε ότι καλύτερο και τους συγχαρούμε για τη μεγάλη προσπάθεια που κάνουν μαζί με τον Μιχάλη τον φλαμπουράρη.