Νέος Απόλλων

Sui Generis

Όμορφο παιχνίδι διεξήχθη το βράδυ της Πέμπτης στην Παλλήνη, μεταξύ της Sui Generis και του Νέου Απόλλων Γαλατσίου. Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο αν και οι δικηγόροι είδαν δύο φορές το δεξί δοκάρι του Αλευρόπουλου να σταματάει τη μπάλα.

9΄ πάσα στην πλάτη της άμυνας πέρασε ο Ευθυμίου προς τον Καλιακούδα με το πλασέ του τελευταίου να περνά λίγο άουτ

19΄ σέντρα του Ζώρα προς τον Καλιακούδα, η κεφαλιά του πέρας εκτός

20΄ λάθος απομάκρυναν τη μπάλα οι αμυντικοί των δικηγόρων, ο Δελής έγινε κάτοχός της και μπήκε στην περιοχή όπου τη γύρισε παράλληλα προς την εστία αλλά τον κίνδυνο απομάκρυναν οι αμυντικοί

24΄ GOAL (0-1) : οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, ο Ζερβέας πέρασε τη μπάλα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας με στόχο τον Κορίζη με τον τελευταίο να μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ να σκοράρει

26΄ επικίνδυνο γύρισμα του Βάλβη προς την εστία,  απομάκρυναν οι αμυντικοί

30΄ ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι πέρασε το σουτ του Λέων, ύστερα από σέντρα του Ζώρα από τα αριστερά 31΄σουτ φάουλ του Ζώρα, η μπάλα πέρασε άουτ

40΄ GOAL (1-1) : το δυνατό σουτ του Καλιακούδα πέρασε σε κόρνερ και ο Ζώρας που ανέλαβε να το εκτελέσει, με αριστερό εξωτερικό φάλτσο έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Ρούσσου για την ισοφάριση

44΄ φάση διαρκείας στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Ζώρας έστειλε τη μπάλα στον Ρίζο αλλά το βιαστικό του τελείωμα δε βρήκε στόχο

55΄ GOAL (1-2) : για δεύτερη φορά οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο Βάλβης έδωσε ωραία πάσα στον Κορίζη και εκείνος σκόραρε πλασάροντας τον εξερχόμενο Αλευρόπουλο

60΄ κερδισμένο φάουλ για τους γηπεδούχους που πίεσαν για την ισοφάριση . Ο Ζώρας έστειλε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, με εκτέλεση φάουλ και εκεί ο Φαμελιάς τη γύρισε προς τον Καλιακούδα που από καλή θέση δε κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Ρούσσου

63΄ δε βρήκε στόχο το σουτ του Καιτατζή

65΄ κοντά στο τρίτο τέρμα έφτασαν οι φιλοξενούμενοι αλλά ο Βάλβης είδε το δοκάρι να του στερεί το γκολ

69΄ δεύτερη φορά μέσα σε λίγα λεπτά το δοκάρι έσωσε τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά σε σουτ του Κορίζη

70΄ Τσιτσικάς και Κορίζης έκαναν το ένα δύο με τη λόμπα του πρώτου να μη βρίσκει στόχο

83΄ ελάχιστα εκτός εστίας πέρασε το πλασέ στην κίνηση του Βάλβη

85΄ GOAL (2-2) : νέο ενδιαφέρον στον αγώνα έδωσε η φάση του 85ου λεπτού. Ο Καιτατζής έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Καλιακούδας με γυριστή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια. Στα υπόλοιπα λεπτά που έμειναν, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη αλλά ο Καλιακούδας δε μπόρεσε να πλασάρει από κοντινή απόσταση .