25 Νοεμβρίου 2019 21:15 Commercial Superleague 2019-2020 5 90'

0
0
0
0

Σε έναν αγώνα διαφήμιση για το ποδόσφαιρο ο Νέος Απόλλων πήρες τελικά τα η νίκη κόντρα στην Stoiximan. Δυνατές συγκινήσεις, εναλλαγές στο σκορ, πολλά γκολ με το  ενδιαφέρον να κρατιέται αμείωτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Το φιλμ του παιχνιδιού:

3΄ – Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Κερδισμένο φάουλ κοντά στο κόρνερ με την εκτέλεση η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε στον Ξενάκη που πάσαρε στον Παπαχριστοδούλου με το σουτ του να καταλήγει άουτ

10΄-  Ο Μοναστηριώτης με έξυπνη κάθετη πάσα προσπάθησε να βρει τον  Καϊτατζη μέσα στην περιοχή αλλά η άμυνα πρόλαβε και έδιωξε σε πλάγιο πριν γίνει απειλητικός

13΄ –  Κερδισμένο φάουλ για την Stoiximan με τον Θεοφάνους να στέλνει την μπάλα στην καρδιά της άμυνας αλλά ο Λυρίτσης δεν την πρόλαβε και αυτή κατέληξε άουτ

25΄ – Οργανωμένη προσπάθεια για την Stoiximan. O Αναστασιάδης τροφοδότησε τον Χείρη που κέρδισε το κόρνερ. Στην εκτέλεση ο ίδιος παίκτης με πάσα στον Αναστασιάδη που δοκίμασε την τύχη του αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε άουτ

21΄ – Εκτέλεση πλαγίου από τον Δελή η μπάλα στον Μοναστηριώτη και με διαγώνιο σουτ η μπάλα πέρασε βασανιστικά άουτ

23΄ – Το στημένο κοντά στην γραμμή του πλαγίου εκτέλεσε ο Καραμάνης η μπάλα έφτασε στον Κάννα με την κεφαλιά του να περνά ελάχιστα άουτ

27΄ – Ήταν σειρά του Απόλλωνα να απειλήσει με το κερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο. Ο Ευθυμίου στην εκτέλεση η μπάλα στον Καϊτατζή με το σουτ  του να απομακρύνει η άμυνα

31΄ GOAL (1-0) – Ο Νέος Απόλλωνας βρήκε δίκτυα. Ο Μοναστηριώτης  σέντραρε η μπάλα στο 2ο δοκάρι με αποδέκτη τον Ευθυμίου που κέρδισε το κόρνερ. Ο ίδιος παίκτης στην εκτέλεση με την άμυνα να παραχωρεί το πλάγιο. Η δυνατή εκτέλεση του πλαγίου από τον Μοναστηριώτη έφερε την μπάλα στην καρδιά της άμυνας που απομάκρυνε προσωρινά το ριμπάουντ στον αμαρκάριστο Παπαχριστοδούλου που δεν έχασε την ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

38΄ GOAL (1-1) – Η Stoiximan έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Κάννας πάσαρε στον Τζαλάβρα που σέντραρε η μπάλα στο ύψος του πέναλτι με τον Γούσα από κοντά να μην αστοχεί

45΄ – Τελευταία φάση πριν τη λήξη του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι στο σκορ. Ο Λυρίτσης εκτέλεσε το φάουλ με τον σκόρερ να μην καταφέρνει με κεφαλιά να διπλασιάσει τα τέρματά του

46 – Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου ο Ζόρας στην πρώτη του επαφή με την μπάλα σέντραρε η άμυνα δεν έδιωξε πειστικά η μπάλα στον Μπελίτση που αιφνιδιάστηκε χλιαρό σουτ η άμυνα σε κόρνερ. Ο Ζόρας στην εκτέλεση με τον Παρετσόγλου να βγαίνει και να μαζεύει

61΄ GOAL (1-2) – H Stoiximan ανατρέπει το εις βάρος της σκορ. Ο Μπαρετζόγλου με την δυνατή εκτέλεση του από τέρματος λάκτισμα σε συνδυασμό με τον κακό υπολογισμό από την άμυνα η μπάλα έφτασε στον Μπότη που εισήλθε με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητα του και με ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

62΄ GOAL (2-2) – Η χαρά της Stoiximan δεν κράτησε πολύ. Ο Λάγιος ανέλαβε την εκτέλεση του πλαγίου ο Ζόρας αποδέκτης που σέντραρε με την καρφωτή κεφαλιά του Λάγιου να καταλήγει στα δίκτυα

64΄ – Ο Καραμάνης σέντραρε η μπάλα στην καρδιά της άμυνας με την κεφαλιά του Μπότη να περνά ελάχιστα άουτ

65΄ GOAL (3-2) – Ο Νέος Απόλλωνας παίρνει και πάλι κεφάλι στο σκορ. Ο σπεσιαλίστας Ζόρας μετά από μίνι σύσκεψη ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ σε καλό σημείο η μπάλα βρίσκει ελάχιστα στο τείχος και στη συνέχεια κατέληξε στα δίκτυα

67΄ – Οργανωμένη επίθεση η σέντρα του Δελλή αλλοιώθηκε από την άμυνα που παραχώρησε το κόρνερ. Ο Ζόρας στην εκτέλεση με την άμυνα να διώχνει

72΄ – Ο Ευθυμίου κέρδισε το κόρνερ με τον Ζόρας στην εκτέλεση με την μπάλα να περνά απευθείας άουτ

78΄ GOAL (4-2) – Διαφορά δύο τερμάτων για τον Νέο Απόλλωνα με τον Ευθυμίου να χρίζεται σκόρερ μετά τη σέντρα του Ζόρα

82΄ GOAL (4-3) – Η Stoiximan μειώνει και ξανά μπαίνει στο παιχνίδι. Ύστερα από φάση διαρκείας το τελικό σουτ από τον Τζαλάβρα βρήκε στόχο

89΄ – Τελευταία φάση του αγώνα από την Stoiximan που δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι αν και το άξιζε. Μετά την εκτέλεση φάουλ η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Ο Μπότης στην εκτέλεση με τον Λάγιο αποφασιστικά να διώχνει

ΔΗΛΩΣΕΙΣ :

Ξενάκης Νικόλαος ( Νέος Απόλλων)

«Έγινε ένα πολύ ωραίο ματς από τις δύο ομάδες, συναρπαστικό στην εξέλιξη. Θεωρώ ότι ήμασταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κερδίσαμε δίκαια. Καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα».

Χρήστος Τζαλάβρας (Stoiximan)

« Ωραίος αγώνας. Μπορούσαμε να είχαμε πάρει κάτι από το παιχνίδι, δυστυχώς δεχτήκαμε γκολ από δικά μας λάθη στο 2ο ημίχρονο και δεν μπορέσαμε να επιστρέψουμε. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Εμείς πάμε δυνατά στο επόμενο παιχνίδι να πάρουμε βαθμούς και να ανέβουμε στη βαθμολογία».