Red Cards
0
0

Άρθρο

Στο γήπεδο της Παλλήνης και σε αγώνα για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Commercial βρέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες των ΝΕΜΕΣΙΣ και RE-PLAYBOYS με τους τυπικά φιλοξενούμενους να φτάνουν εύκολα στην επικράτηση με το ευρύ 0-7. H ομάδα του coach ΑΒΡΑΣΟΓΛΟΥ έπαιξε κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο , έβγαλε αυτοματισμούς και ωραίες συνεργασίες ενώ παράλληλα ευτύχησε να έχει σε καταπληκτική κατάσταση τον ΚΑΣΙΝΑΚΗ που σημείωσε 5 τέρματα αλλά και τον ΚΑΝΔΥΛΗ που ήταν άψογος τόσο ανασταλτικά όσο και δημιουργικά. Με αυτήν τη νίκη έδειξαν να ξεπερνούν γρήγορα την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την e-value και να πιάνουν τους δικηγόρους στους 9 πόντους έχοντας και ένα ματς λιγότερο. Στον αντίποδα η ομάδα της ΝΕΜΕΣΙΣ μπορεί μεν να παρουσίασε αρκετά αμυντικά προβλήματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι όμως μεσοεπιθετικά δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ , είχε δύο δοκάρια , τρία τουλάχιστον χαμένα τε α τετ και ως ένα βαθμό το τελικό σκορ δεν αποτύπωσε την προσπάθεια που κατέβαλε στον αγωνιστικό χώρο.

Το φιλμ του αγώνα

5’- Κόρνερ για τους REPLAYBOYS με τον προωθημένο ΔΑΜΗ να πιάνει μια καρφωτή κεφαλιά και τη μπάλα να φεύγει άουτ.

8’- Πρώτο κόρνερ και για τη ΝΕΜΕΣΙΣ στο ματς από αριστερά, ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ θα σηκωθεί πιο ψηλά και θα πιάσει την κεφαλιά , στέκεται άτυχος όμως καθώς η μπάλα χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.

11’- Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τους δικηγόρους να προηγηθούν όταν ο ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ έφυγε στην πλάτη της άμυνας και βρέθηκε απέναντι από τον ΒΛΑΣΤΑΡΗ που με το σώμα απομακρύνει και ύστερα από κόντρα και πάλι στα πόδια του ΚΑΡΑΒΕΛΑ θα κερδίσει και το άουτ.

15’- Πάνω κάτω η μπάλα στο ξεκίνημα , ο ΚΑΝΔΥΛΗΣ δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής αλλά ο ΖΕΡΒΟΣ θα πεταχτεί στο αριστερό παραθυράκι και με το ένα χέρι θα παραχωρήσει άλλο ένα κόρνερ.

20΄- GOAL (0-1)

Ανοίγει το σκορ για τους REPLAYBOYS με τον ΚΑΝΔΥΛΗ να αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και αφού ντρίμπλαρε και τον ΖΕΡΒΟ πέταξε τη μπάλα στην κενή εστία.

22’- Ο ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ βγάζει υπέροχα τον ΒΕΛΚΟΠΟΥΛΟ απέναντι από τον ΖΕΡΒΟ που σώζει εδώ μια δεύτερη παραβίαση της εστίας του.

27’- Ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ κινείται ταχύτατα από τα δεξί άκρο της επίθεσης και πατώντας περιοχή επιχειρεί να κρεμάσει τον ΒΛΑΣΤΑΡΗ που δεν αιφνιδιάζεται και καταφέρνει να μπλοκάρει σταθερά.

30΄- GOAL (0-2)

Ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ ξεκινάει το προσωπικό του κρεσέντο όταν φεύγει στην πλάτη της άμυνας και απέναντι από το ΖΕΡΒΟ θα πλασάρει εύστοχα.

32’- Νέο τετ α τετ του ΚΑΣΙΝΑΚΗ με τον ΖΕΡΒΟ, αυτή τη φορά ο γκολκίπερ της ΝΕΜΕΣΙΣ βγαίνει νικητής και θα μπλοκάρει και σταθερά μάλιστα.

34’- Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη ΝΕΜΕΣΙΣ να ξαναμπεί στο παιχνίδι όταν ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ δεν κατάφερε από πολύ πλεονεκτική θέση να στείλει τη μπάλα στο βάθος της εστίας του ΒΛΑΣΤΑΡΗ.

37΄- GOAL (0-3)

Ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ εκτελεί ένα κόρνερ από αριστερά στο πρώτο δοκάρι, εκεί ψηλότερα από όλους θα σηκωθεί ο ΔΑΜΗΣ και με μια πολύ όμορφη κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα στην απέναντι γωνία σκοράροντας με τον ίδιο τρόπο για δεύτερο σερί ματς.

42΄- GOAL (0-4)

Ο ΚΑΝΔΥΛΗΣ κερδίζει μέτρα στο γήπεδο και βγάζει κάθετα στον ΚΑΣΙΝΑΚΗ που αιφνιδιάζει με ένα ξαφνικό σουτ τον ΖΕΡΒΟ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ.

51’- Μια επικίνδυνη σέντρα επιχειρούν οι δικηγόροι από το δεξί άκρο της επίθεσης, Ο ΒΛΑΣΤΑΡΗΣ εδώ δεν θα συγκρατήσει τη μπάλα η οποία σερβίρεται στον ΣΑΣΣΑΡΗ που όμως εξ επαφής δεν καταφέρνει να τη σπρώξει στα δίχτυα.

52΄- GOAL (0-5)

Ένα λάθος στην άμυνα της ΝΕΜΕΣΙΣ από τον ΒΕΡΓΟ δίνει την ευκαιρία στον ΚΑΣΙΝΑΚΗ να κλέψει, να προσποιηθεί, να αποφύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και να σκοράρει.

52’- Ένα φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής για τους δικηγόρους εκτελείται με βαθύ γέμισμα στο δεύτερο δοκάρι εκεί όπου ο ΜΑΡΙΝΗΣ πιάνει μια δυνατή κεφαλιά, ούτε τώρα θα σκοράρουν οι τυπικά γηπεδούχοι καθώς η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνεται.

69’- Ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ έχει πάρει θέση κάτω από τα δοκάρια της ΝΕΜΕΣΙΣ και σε αυτήν τη φάση δείχνει καλά αντανακλαστικά βγάζοντας στη δεξιά του γωνία ένα καλοζυγισμένο ευθύβολο σουτ του ΜΑΥΡΟΥ.

71΄- GOAL (0-6)

Ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο προσωπικό τέρμα όταν φεύγει από τη μεσαία γραμμή, κερδίζει μια κόντρα δεν πέφτει ούτε από το μαρκάρισμα του ΜΑΡΙΝΗ που προσπάθησε να τον ανακόψει και μπαίνοντας στην περιοχή σημάδεψε εύστοχα τη δεξιά γωνία της εστίας.

82΄- GOAL (0-7)

Ασταμάτητος ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ θα πετύχει και πέμπτο προσωπικό τέρμα όταν σε μια αντεπίθεση των REPLAYBOYS θα βρεθεί ανενόχλητος μόνος απέναντι από τον ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ και δεν θα δυσκολευτεί να ανεβάσει και άλλο το δείκτη του σκορ.