Red Cards
1
0

Άρθρο

Στο γήπεδο της Παιανίας και σε αγώνα για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Commercial βρέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες των ΝΕΜΕΣΙΣ και DEREE COL. με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην επικράτηση πιο δύσκολα απ΄ότι μαρτυράει το τελικό 1-4. H ομάδα του coach ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ μπήκε στο ματς δυνατά ως συνήθως και πολύ γρήγορα κατάφερε να αποκτήσει μαξιλαράκι ασφαλείας δύο τερμάτων με τους ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Ν. (9’)  και ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟ.(16’). Από κει και ύστερα και ως το τέλος του πρώτου μέρους ο ρυθμός έπεσε με λιγοστές φάσεις να καταγράφονται μπροστά από τις δύο εστίες. Στο πρώτο μισό της επανάληψης η εικόνα ήταν η ίδια όμως το γκολ του Παπακωνσταντίνου στο 65Ο λεπτό έβαλε νέα δεδομένα στο ματς. Οι δικηγόροι πήραν ψυχολογία, πίεσαν αρκετά για ένα δεκάλεπτο και σε δύο περιπτώσεις από στημένη μπάλα στο κόρνερ άγγιξαν την ισοφάριση. Κάτι τέτοιο όμως δε συνέβη τελικά, ήρθε και η δικαιολογημένη αποβολή του Πατρινού λίγο αργότερα που δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο το έργο της ΝΕΜΕΣΙΣ και δέκα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης η ποιότητα του ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ έδωσε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στο Κολέγιο κλειδώνοντας ουσιαστικά την έκτη συνεχόμενη νίκη της ομάδας του.

Το φιλμ του αγώνα

7΄- Η πρώτη φάση στο ματς είναι για τη ΝΕΜΕΣΙΣ με τον Παπαδάκη να εκτελεί ένα φάουλ με πάσα στον Αναγνωστόπουλο που είχε κόψει μέσα στην περιοχή από αριστερά όμως το τελείωμα του δεν ήταν αυτό που θα ήθελε.

9΄- GOAL ( 0-1)

Ο ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗΣ βρήκε ωραία τον αρχηγό του Κολεγίου εντός περιοχής, εκείνος ντρίμπλαρε τον τελευταίο αμυντικό και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

16΄- GOAL ( 0-2)

Ρωμανός- Σιλβεστρίδης-Παπαναστασίου έκρυψαν τη μπάλα σε αυτήν την επίθεση βγάζοντας τον ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟ μόνο απέναντι από τον Ζερβό και από κει τα πράγματα ήταν απλά για τον μεσοεπιθετικό του DEREE.

30΄- Ένα φάουλ σε καλή θέση με τον ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ να σπάει αριστερότερα στον ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟ που δοκίμασε αμέσως ένα δυνατό σουτ με πολλά φάλτσα και λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματά του.

39΄- Μια αντεπίθεση βγάζει η ΝΕΜΕΣΙΣ με τον Κούρβα να κινείται από αριστερά και με μια γλυκιά σέντρα στην καρδιά της περιοχής έψαξε τον Πατρινό, ταχύτατα ο Μπεθάνης βγήκε πρώτος στη μπάλα και μπλόκαρε.

45΄- Ο ΔΟΥΚΑΣ έχει αλλάξει πλευρά και κινείται από αριστερά πλέον, εδώ με την ταχύτητά του αφήνει πίσω τον προσωπικό του αντίπαλο και μπαίνει στη μεγάλη περιοχή από πλάγια θέση δεν κάνει όμως καλό τελείωμα, η μπάλα έξω.

50΄- Ο ΔΟΥΚΑΣ ξανά από αριστερά ,ελίσσεται ,αυτήν τη φορά δεν μπαίνει στην περιοχή αλλά δοκιμάζει από πιο μακριά ένα δεξί συρτό σουτ, ο Ζερβός που παρακολουθεί τη φάση θα πέσει και θα μαζέψει.

57΄- Ο Πάτσος για τους φιλοξενούμενος γίνεται κάτοχος της μπάλας εντός της αντίπαλης περιοχής, ξεμαρκάρεται με ωραία κίνηση αλλά το σουτ θα του φύγει ψηλά.

65΄- GOAL ( 1-2)

O Παπακωνσταντίνου θα εκμεταλλευτεί ένα ωραία γύρισμα μέσα στην περιοχή από αριστερά και από κοντά θα νικήσει τον Μπεθάνη βάζοντας την ομάδα του ξανά στο ματς.

70΄- Ένα κόρνερ έχει κερδίσει το DEREE , από μια αμυντική ολιγωρία ο ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Ν. βρίσκεται απέναντι από τον Ζερβό που με το σώμα ενστικτωδώς θα παραχωρήσει νέο κόρνερ.

72΄- Κόρνερ για τους δικηγόρους με τον Αναγνωστόπουλο από δεξιά, ο Κολλάς το γυριστό σουτ από καλή θέση, πέφτει και μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Κολεγίου.

75΄- Νέο κόρνερ με τον Αναγνωστόπουλο στην εκτέλεση και τον Παπακωνσταντίνου σε μια γυριστή κεφαλιά , πολύ κοντά από το δεξί δοκάρι της εστίας.

80΄- GOAL ( 1-3)

Ένα υπέροχο γκολ πετυχαίνει ο ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗΣ όταν βρήκε χώρο έξω από την αντίπαλη περιοχή , έπαιξε το πλεονέκτημα σε αντικανονικό μαρκάρισμα που δέχθηκε και στη συνέχεια έστειλε τη μπάλα σε ένα σημείο όπου ήταν αδύνατον για τον Ζερβό να αντιδράσει.

86΄- GOAL ( 1-4)

Ο Σιλβεστρίδης με τον Δούκα παίζουν το 1-2 , θα βάλουν πίσω τους όλη την αντίπαλη άμυνα και ο πρώτος σκόρερ του Αμερικάνικου Κολεγίου με οκτώ τέρματα θα περάσει και τον Ζερβό πριν πετάξει τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία του.