Μπενρουμπή

Meditrend

Οι φιλοξενούμενοι δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα απέναντι στους φορμαρισμένους παίκτες τους Μπενρουμπή. Παρόλο που η Meditrend ισοφάρισε στο 18’ το γρήγορο γκολ που δέχτηκε στο 11’ η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι γηπεδούχοι είχαν κλείσει τη Meditrend στο μισό γήπεδο και έχαναν τη μια ευκαιρία μετά την άλλη. Οι αντίπαλοι αρκέστηκαν στις αντεπιθέσεις οι οποίες στο πρώτο μέρος ήταν ελάχιστες. Η επανάληψη είχε ίδια γεύση με το πρώτο μέρος με τους επιθετικούς του Μπενρουμπή να βρίσκουν εύκολα τα κενά στην αντίπαλη άμυνα και με όμορφους συνδυασμούς έφταναν με αξιώσεις μπροστά στον Αλευρόπουλο. Σε τέσσερις από αυτές πέτυχαν ισάριθμα γκολ γράφοντας το τελικό 7-1.

6′ Βαθιά μπαλιά του Λάγιο στον Καλιακούδα ο οποίος πέρασε στο σπριντ τον προσωπικό του αντίπαλο όμως το σουτ του έδιωξε σε κόρνερ ο Βλαστάρης.

8′ Δυνατό σουτ του Κολλίτζα Ε. από πλεονεκτική θέση πέρασε ελάχιστα άουτ.

11′ (1-0) Ο Νομικός ετρέξε όλη τη δεξιά πλευρά της επίθεσης του Μπενρουμπή γύρισε στον Ντάβαρη και αυτός με σουτ στην αριστερή γωνία άνοιξε το σκορ.

18′ (1-1) Βαθιά μπαλιά στον Λάγιο ο οποίος με ψηλοκρεμαστό σουτ πρόλαβε την έξοδο του Βλαστάρη και έφερε το ματς στα ίσια.

20′ Σουτ του Νομικού από τη γραμμή της περιοχής έδιωξε πάνω στη γραμμή του τέρματος ο Μπελίτσης.

22′ Σέντρα του Ρωμόσιου από τα αριστερά κεφαλιά του Κολλίτζα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

26′ (2-1) Κάθετη πάσα του Καλλίτση από τα αριστερά στον Ρωμόσιο ο οποίος με σουτ στην αριστερή γωνία έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

27′ Ατομική προσπάθεια του Κολλίτζα και σουτ έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Κάπελας με υπερπροσπάθεια.

30′ (3-1) Σέντρα του Κολλίτζα από τα δεξιά, λάθος διώξιμο του Καπέλα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

50′ (4-1) Κλέψιμο του Καλλίτση μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ σημάδεψε τη δεξιά γωνία του Αλευρόπουλου.

56′ Σέντρα του Νομικού στον Καλλίτση ο οποίος έκανε το κοντρόλ και το γυριστό σουτ για να μπλοκάρει ο Αλευρόπουλος με διπλή προσπάθεια.

66’(5-1)  Κλέψιμο του Νομικού πέρασε δυο αντιπάλους και με σουτ υπό πίεση από το ύψος του πέναλτι έδωσε αέρα τεσσάρων τερμάτων στην ομάδα του.

71’ (6-1) Σέντρα του Κολλίτζα από τα αριστερά και σουτ του Ρωμόσιου στην κίνηση από το δεύτερο δοκάρι στην αριστερή γωνία του Αλευρόπουλου.

75’ (7-1) Εναλλαγές όλων των μεσοεπιθετικών του Μπενρουμπή με τελικό αποδέκτη τον Κολλίτζα ο οποίος με σουτ από τη γραμμή της περιοχής έγραψε το τελικό σκορ.

ΡΩΜΟΣΙΟΣ

ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ: ΝΟΜΙΚΟΣ, ΚΑΛΛΙΤΣΗΣ, ΚΟΛΛΙΤΖΑΣ

MEDITREND: ΛΑΓΙΟΣ, ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ, ΚΑΠΕΛΑΣ

Δηλώσεις

Ήταν ένα καλό ματς. Παίξαμε ωραία μπάλα τη γυρίσαμε σε όλους τους χώρους. Σκοράραμε νωρίς στο παιχνίδι μετά μας ισοφαρίσανε αλλά ση συνέχεια βρήκαμε τα πατήματα μας και κερδίσαμε. Καλή συνέχεια στα παιδιά.