Δίκτυο Προσφύγων και Μεταναστών

Meditrend

Το Δίκτυο παρόλο που κατέβηκε με σύνθεση ανάγκης και χωρίς τερματοφύλακα πήρε σπουδαία νίκη με ευρύ σκορ. Κάτω από τα δοκάρια των γηπεδούχων έκατσαν συνολικά τρείς παίκτες στα 90’ λεπτά.  Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να σταματήσουν τους γρήγορους επιθετικούς του Δικτύου και ειδικά τον Orega ο οποίος πέτυχε τέσσερα τέρματα. Το μόνο που κατάφερε η Meditrend ήταν να μειώσει το σκορ με τον Καϊτατζή στο 62’.

8′ (1-0) Φάση διαρκείας στα καρέ της Meditrend με τους αμυντικούς να μην καταφέρνουν να διώξουν τη μπάλα η οποία κατέληξε στο ημικύκλιο της περιοχής στον Shizard που έκανε το δυνατό σουτ για να ανοίξει το σκορ.

20′ (2-0) Σέντρα του Shizard από τα αριστερά πλασέ στην κίνηση του Orega από την μικρή περιοχή στα δίχτυα του Αλευρόπουλου.

23′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριαντάφυλλου από τα 30 μέτρα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.

33′ Σέντρα του Shizard από τα αριστερά δεν κατάφερε να πιάσει το σουτ όπως το ήθελε ο Onyema δίνοντας την δυνατότητα στον Αλευρόπουλο να μπλοκάρει.

54’ Σουτ του Tajiq έξω από την περιοχή στο αριστερό δοκάρι και άουτ.

55′ Ο Καπέλας πλάσαρε από θέση τετ α τετ με τον Norknoda να μπλοκάρει σταθερά.

60’ (3-0) Ατομική προσπάθεια του Orega, πέρασε τους πάντες και τον Αλευρόπουλο και άφησε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

62’ (3-1) Κόρνερ από τα δεξιά για τη Meditrend με τον Ευθυμίου να γεμίζει και τον Καϊτατζή από το δεύτερο δοκάρι με σουτ να μειώνει το σκορ.

65’ (4-10 Εκπληκτικό σπριντ του Makadji από την αριστερή πλευρά της επίθεσης του Δικτύου έφτασε σχεδόν μέχρι την γραμμή του άουτ γύρισε στον Orega και αυτός με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

70’ Κλέψιμο του Πανούση και πάσα στον Καϊτατζή με τον τελευταίο να μπαίνει στην περιοχή και τον Norknoda με υπερένταση να εξουδετερώνει το σουτ του.

72’ Εντυπωσιακό σουτ του Shizard από τα 20 μέτρα έδιωξε με δυσκολία ο Αλευρόπουλος σε κόρνερ.

75’ (5-1) Δυνατό συρτό σουτ του Orega έξω από την περιοχή στη δεξιά γωνία.

Κορνερ

Ήταν ένα δύσκολο ματς  από την αρχή, το ξέραμε, όμως εμείς κάναμε την προσπάθεια μας αλλά ηττηθήκαμε.