Δίκτυο Προσφύγων και Μεταναστών

Δράκων

Αγώνας με δύο πρόσωπα έγινε στο γήπεδο του Πάρκου Ιλίου. Στο πρώτο μέρος ο Δράκων είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα με τους γηπεδούχους να περιορίζομαι σε αντεπίθεσης. Το στην επανάληψη το Δίκτυο Προσφύγων και Μεταναστών έκλεισαν στα καρέ τους φιλοξενούμενους αλλά οι τελικές τους προσπάθειες δεν έβρισκαν στόχο. Η φλύαρη αυτή υπέροχη κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα. Μοιρασμένα ημίχρονα, μοιρασμένα γκολ, μοιρασμένες φάσεις, δίκαιο το αποτέλεσμα.

3′ Κλέψιμο του Πετρακόπουλου και ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή άουτ.

8′ Συρτό σουτ του Shir έξω από την περιοχή άουτ.

10′ Ατομική προσπαθεί του Tajiq πέρασε τρεις αμυντικούς έκανε και το σουτ μέσα από την περιοχή άουτ.

23′ (1-0) Ανατροπή του Πετρακόπουλου από τον Τόνυ. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.

30′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πετρακόπουλου απέκρουσε αρχικά ο Τόνυ και στην επαναφορά σουτ του Ελευθεριάδη άουτ.

32′ Βαθιά μπαλιά στον Γεωργιάδη ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ από την αριστερή γωνία της περιοχής άουτ.

33′ Εναλλαγές όλων των μεσοεπιθετικών του Δικτύου έφτασε η μπάλα στον Shir που έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση άουτ.

70′ (1-1) Βαθιά μπαλιά του Τόνυ στον William ο οποίος έκανε το κοντρόλ μπήκε την περιοχή πέρασε και τον Μπακάλη και με σουτ στην κενή εστία έφερε το ματς στα ίσια.

73′ Κλέψιμο του Γεωργιάδη και διαγώνιο σουτ στη συνέχεια ανάγκασε τον Τόνυ με τα ακροδάχτυλα να διώξει σε κόρνερ.

76′ Φάση διάρκειας σας καρέ του Δικτύου έφτασε η μπάλα στον Νικολαΐδη που έκανε το σουτ για να κάνει ο Τόνυ την απόκρουση του αγώνα.

78′ Ο Placide έγινε κάτοχος της μπάλας ύστερα από λανθασμένη μετάβαση των αμυντικών του Δράκοντα μπήκε στην έριχνε αλλά το σουτ που έκανε από πλεονεκτική θέση κατέληξε άουτ.

85′ Διαγώνιο σουτ του Shir από τη γραμμή της περιοχής πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπακάλη.

ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, PLACIDE

ΔΙΚΤΥΟ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ:  TAJIQ , SHIR, KOUASI

ΔΡΑΚΩΝ: ΚΕΣΣΕΣ Ζ., ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

Δηλώσεις

Ήταν πολύ ωραίο δυνατό παιχνίδι και κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο. Στο τέλος χάσαμε κλασικές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να μας δώσουν τη νίκη αλλά και έτσι είμαστε ευχαριστημένη στα πλαίσια που διεξήχθη ο αγώνας.