2 - 4

14 Ιανουαρίου 2023 15:00 Commercial League Phase One 2022-2023 9 0'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO FT

Στον αγώνα της 17-01-23 μεταξύ της ομάδας του ΑΔΜΗΕ και της ομάδας της efood , οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 2-4. Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Άνοιξε το σκορ η ομάδας της efood από το 11ο λεπτό , όμως η ομάδα του ΑΔΜΗΕ κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 1-3 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΑΔΜΗΕ είχε ανέβει ψυχολογικά, προσπάθησε πάρα πολύ να μειώσει το σκορ και κατάφερε να το μειώσει σε 2-3 . Όμως η ομάδα της efood και εκείνοι δεν τα παράτησε καθώς έπαιζε με δέκα άτομα και κατάφερε να πάρει την νίκη και να σφραγίσει το τελικό σκορ 2-4.

GAME FILM

(0-1) 10 Ο Ζήσης με σκαφτό σουτ σήκωσε την μπάλα και η μπάλα πέρασε πάνω από τον τερματοφύλακα τρύπησε τα δίχτυα και άνοιξε το σκορ υπέρ της ομάδας της efood.

(0-2) 12` Μετά από λάθος της άμυνας της efood ο Παπαλουκάς  το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια .

(1-2)  20` Ο Δαρζέντας έδωσε πάσα στον Γρανά και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-2 .

(1-3) 25` Ο Τηλιγάδας έδωσε πάσα στον Κίτσιο και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-3 και άνοιξε και άλλο το σκορ.

Μετά από φάουλ της ομάδας της efood , ο Βελαέτης εκτέλεσε και έδωσε πάσα στον Παπαματθαίου εκείνος έκανε πλασέ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

(2-3) 65` Ο Βελαέτης έδωσε πάσα στον Παπαλουκά και εκείνος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας το σκορ στο 2-3.

(2-4) 69` Ο Τηλιγάδας έδωσε πάσα στον Δαρζέντα και εκείνος με δυνατό σουτ έκανε το 2-4.

75` ο Βελαέτης κέρδισε πέναλτι. Ο Παπαλουκάς εκτέλεσε όμως ο τερματοφύλακας της efood απέκρουσε χάνοντας την ευκαιρία αυτή για την ομάδα του ΑΔΜΗΕ.

Διακριθέντες ΑΔΜΗΕ : ΒΕΛΑΕΤΗΣ , ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ , ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΊΟΥ

Διακριθέντες efood : ΔΑΡΖΕΝΤΑΣ , ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ , ΚΙΤΣΙΟΣ.