14 Νοεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 1 90'

0
0
0
0

Στον αγώνα της 14/11/23 μεταξύ της ομάδας της AKSIA και της ομάδας της WOLT , οι πρώτοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 7-2. Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η νεοφώτιστη ομάδα AKSIA στο πρωτάθλημα της commercial League . Οι νικητές πέτυχαν συνολικά 7 τέρματα με τον Κετσέ να πετυχαίνει τα πέντε από αυτά . Το σκορ άνοιξε στο 11ο  λεπτό ο Αποστόλου με κοντινό πλασέ ύστερα από ατομική ενέργεια και ασίστ του Μπάρκουλα . Στο 32ο λεπτό τα παιχνίδι ήρθε στα ίσια . Ο Γκουράου από τα δεξιά γύρισε τη μπάλα παράλληλα προς το τέρμα του Μπάτρη και ο Παπαευθυμίου αφού πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας ,  πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 1-1 . Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι   ,με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ του Κετσέ πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ . Στο 55ο λεπτό ο ίδιος παίκτης μετά από σέντρα του Μπάρκουλα  έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του . Στα επόμενα είκοσι λεπτά ο Κετσές πέτυχε  τρία ακόμη τέρματα διευρύνοντας  το σκορ για την ομάδα του στο 6-1 .Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της WOLT ήταν να μειώσει προσωρινά το σκορ σε 6-2 με τον Πλευριά  , προτού έρθει   ο Καλογιάννης να γράψει το τελικό αποτέλεσμα σε 7-2.

Διακριθέντες AKSIA :

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ , ΚΕΤΣΕΣ , ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ.

Διακριθέντες WOLT:

ΓΚΟΥΡΑΟΥ ,  ΠΛΕΥΡΙΑΣ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ AKSIA ΤΖΟΚΟΛΑ ΕΡΤΖΙΑΝ:

Προσπαθήσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι και τα καταφέραμε κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα . Η ομάδα δημιούργησε φάσεις και στα δύο ημίχρονα παρ’όλο που στο πρώτο το σκορ ήταν 1-1. Πολύ σημαντικό το ότι μετά την ισοφάριση που δεχτήκαμε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου , η ομάδα πίεσε πολύ στην αρχή του δεύτερου και προηγηθήκαμε αμέσως. Ως ομάδα που κατεβαίνει πρώτη φορά σε εταιρικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου προσπαθούμε ακόμα να βρούμε τα πατήματά μας και την ιδανική διάταξη για εμάς , οπότε ελπίζουμε να είμαστε καλύτεροι στα επόμενα ματς