23 Οκτωβρίου 2017 21:00 Commercial League 2017-2018 1 90'

0
0
0
0

Με επιθετικό κρεσέντο η ομάδα των νεοφώτιστων πήρε το ματς με αιχμή τον Μπότη ο οποίος πέτυχε πέντε από τα επτά γκολ της ομάδας του και ήταν πρωταγωνιστής στα άλλα δυο. Η Stoiximan έδειξε δείγματα καλοκουρδισμένης ομάδας με επιθετικό προσδιορισμό και γρήγορες εναλλαγές. Στον αντίποδα η Fix Hellas δεν βρήκε τα πατήματα της καθώς ακόμα δεν έχει ολοκληρωθει το ρόστερ της ομάδας και κατέβηκε με ενδεκάδα ανάγκης.

9′ (1-0) Αντεπίθεση για τη Stoiximan με το Μπότη να μπαίνει στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ.

12′ (2-0) Ατομική προσπάθεια του Καραμάνη ο οποίος πέρασε δυο αμυντικούς και με προβολή έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Παπαευσταθίου.

14′ (3-0) Κάθετη πάσα του Τρουλινού στον Μπότη με τον τελευταίο να διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα με ιδανικό πλασέ.

32′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Σουψανά έξω από την περιοχή πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ράθωση.

35′ Δυνατό ευθύβολο σουτ του Παγιάτη έξω από την περιοχή πέρασε άουτ με τον Ράθωση να ελέγχει τη φάση.

36′ Συρτό σουτ του Καραμάνη από πλεονεκτική θέση λίγο άουτ.

56′ (4-0) Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά με τον Τζαλάβρα να γεμίζει και τον Μπότη να εκμεταλλεύεται την ασθενή απόκρουση του Παπαευσταθίου και να κάνει το χατ τρικ.

60′ (5-0) Ελεύθερο του Ράθωση με τον Μπότη να βρίσκει τον Θεοφάνου ο οποίος έφτασε μέχρι την περιοχή και από τα αριστερά πάσαρε στον Μπότη με τον τελευταίο να σπρώχνει τη μπάλα στο κενό τέρμα.

65′ (6-0) Κάθετη πάσα του Μπότη στην πλατη της άμυνας στον Σταθόπουλο ο οποίος σπάζοντας το τεχνητό offside πλάσαρε στην αριστερή γωνία του Παπαευσταθίου.

73′ Διαγώνιο σουτ του Μαρκόπουλου από την αριστερή γωνία της περιοχής άουτ.

76′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεσσίνη απέκρουσε ασθενώς ο Ράθωσης και στην επαναφορά κεφαλιά εξ επαφής του Σουψανά πάνω στον Ράθωση.

77′ (7-0) Ατομική προσπάθεια του Μπότη από το κέντρο και εντυπωσιακό σουτ στό αριστερό παράθυρο της εστίας.